News

Brazylijska gwiazda Sunrise Festival 2022 przedstawia CONTROVERSIA Vol. 006. Dziewięć ekskluzywnych numerów, a w tym jeden polski!

ALOK to postać w świecie muzyki EDM, którą można kochać, ale i również nienawidzić. Jego zatargi z duetem Sevenn sprawiły, że reputacja Brazylijczyka trochę się popsuła, lecz w ostatnim czasie wszystko idzie w dobrym kierunku. Założyciel wytwórni CONTROVERSIA Records dumnie zaprezentował ostatnio szóstą składankę utworów, które zostały wydane właśnie w jego labelu. Sprawdźmy, jakie produkcje można tam usłyszeć!


CONTROVERSIA w gronie największych EDM-owych labeli?

Jak dobrze wiemy, CONTROVERSIA to sublabel EDM-owego giganta, a mianowicie Spinnin’ Records. Z inicjatywą jej założenia wyszedł oczywiście ALOK, a misją owej wytwórni miało być odnajdywanie producentów tworzących muzykę z gatunków future i brazillian house oraz promowanie ich na światową skalę. Jak najbardziej się to udało, ponieważ od samego początku, czyli gdzieś około 2019 roku w tym projekcie brali udział już znani producenci z całego świata.

ALOK rozbujał” swój własny projekt, wydając tam swoje produkcje, czyli np. Vale Vale czy hitowe Love Again oraz It Don’t Matter. W gronie artystów, którzy znaleźli swoje miejsce w CONTROVERSIA Records byli nawet Ownboss, Laidback Luke czy Yves V. Tracki wydawane są tam praktycznie co chwila, także wcale się nie dziwie, że Brazylijczyk stworzył już szóstą składankę  Controversia by ALOK.

Na najnowszej odsłonie składanki z CONTROVERSIA Records znaleźli się artyści z całego świata, a nawet jeden Polak, o którym napiszę za chwilę. W tym zestawieniu pojawiły się piosenki takich artystów jak Bhaskar czy Bruno Be, a znaczną większość reprezentowali producenci młodego pokolenia. Tak było również w przypadku numeru wyprodukowanego przez naszego rodaka.

Posłuchaj składanki CONTROVERSIA by Alok Vol. 006 na Spotify

Nasz rodak wydał utwór w wytwórni ALOKA

Fafaq jest znany polskiej scenie muzyki EDM od kilku, jak nie kilkunastu dobrych lat. Razem ze Skytechem oraz R3HABEM stworzyli nieśmiertelny hit Tiger, a w swojej karierze współpracował również z duetem Firebeatz, Bassjackers i innymi znakomitymi producentami. Teraz przyszła pora na to, żeby jeszcze bardziej rozszerzyć kooperacyjne horyzonty i stworzyć coś zupełnie niespodziewanego. Nie było innej opcji  około dwóch tygodni temu Polak zaprezentował utwór What A Girl, który stworzył razem z projektem Future Class i wokalistą o pseudonimie Belico.

Początkowo byłem przekonany, że skoro jest to piosenka z Future Class to Fafaq będzie kolejnym reprezentantem naszego kraju w STMPD RCRDS. Nie wziąłem jednak poprawki na to, że ów duet jest z Brazylii i już wcześniej pojawiał się w wytwórni ALOKA. Takim sposobem Mateusz pojawił się w CONTROVERSIA Records oraz ponownie w Spinnin’. Polska muzyka EDM w ostatnich latach zrobiła duży postęp i myślę, że coraz częściej będziemy widywać naszych rodaków w większych wytwórniach.

Fafaq wydał u ALOKA utwór pt. What A Girl z duetem Future Class

Alok na Sunrise Festival 2022

Już za niespełna miesiąc Alok wystąpi na Red Stage największego elektronicznego festiwalu w Polsce – Sunrise Festival. Producent zagra w sobotę 23 lipca, a wraz z nim – na tej samej scenie – David Guetta, Alesso, Loopers, Lucas & Steve, Emdi oraz Mave. Bilety wciąż dostępne na stronie internetowej festiwalu.

Sprawdź także:
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →