News
Borgore

Borgore z nowym singlem, lecz to nie Borgore. O co chodzi?

Wraz z wydaniem Way Up, najnowszego singla Borgore'a, społeczność basowa niemal natychmiast zaczęła tworzyć teorie dotyczące kawałka, który nie został wyprodukowany przez niego. O co chodzi?

Borgore. Arogancki przedstawiciel sceny basowej

Asaf Borger, zaczynając swoją przygodę z muzyką od klasycznego big roomu, sam nie spodziewał się tego, jaki obrót spraw przyniosą mu nadchodzące lata. Szorstki styl miksu połączony z trapem czy dubstepem, udzielił się fanom cięższego brzmienia, a dzisiaj stara się poszerzać swój krąg osiągnięć o coraz to bardziej odległe gatunki.

Przeczytaj także: Najpierw set w Japonii, teraz festiwalowe ogłoszenie. Skrillex powraca?

W każdej jego piosence do tej pory pojawiał się silny, wręcz nieco arogancki charakter, który pomimo upływu lat pozostał niezmienny. Tym razem jednak, przy okazji wydania najnowszego singla z okazji jego urodzin, coś się, mówiąc lekko, „zmieniło”, a sama lista wykonawców zrodziła wiele teorii. O co chodzi?

Borgore & Tima Dee – Sad B*tch

Way Up = … x Borgore?

Najnowsze Way Up, jak tytuł wskazuje, było dziełem pracy Borgore’a i jego przyjaciółki po fachu, Timy Dee. Lista wypełnionych obowiązków dotyczących nowego utworu nie jest jednak tak oczywista. Śledząc na bieżąco scenę basową, w 26 sekundzie natychmiast rozpoznałem tutaj dość znajome brzmienie syntezatorów oraz marimby typowej dla muzyki Erica Seall, występującego pod aliasem Ace Aura.

Przy pierwszym refrenie już byłem natomiast całkowicie pewien tego, że kawałek nie został wyprodukowany przez Borgore’a, bo pomimo dość prostej aranżacji, ciężko pomylić dobór dźwięków Erica z kimkolwiek innym. Ba, wszystkie sample idzie wyraźnie rozpoznać z innych kawałków Sealla, więc cała sytuacja jest co najmniej nietypowa. Sam Ace napisał na swojej grupie na Facebooku, że Way Up jest „collabem”, jednak nie zabrał już głosu w kwestii tego, czemu nie został on wyraźnie wspomniany w tytule bądź chociażby w opisie samej piosenki.

Borgore Way Up
Lista autorów Way Up na Spotify

Jakby tego było mało, wbrew pozorom osoba, którą widzicie w teledysku, to nie Tima Dee, lecz partnerka Borgore’a, Sonia, która grając główną rolę w teledysku, zdaje się brać całą zasługę na siebie. Dziwne podejście, chociaż w obecnym świecie muzyki takie akcje nie powinny nikogo dziwić. Odnosząc się jeszcze raz do kwestii „collaba”, moim zdaniem główną rolę mogły zagrać tutaj przede wszystkim pieniądze oraz niechęć managera Ace Aury do uosobienia z dotychczasowym charakterem muzycznym Asafa. Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Dajcie nam znać na Facebooku!

Borgore x Tima Dee – Way Up
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →