News

Blasterjaxx zamykają drugi rozdział 'Mystica’ EP

Znamy utwór zamykający nową EP-kę Blasterjaxx Mystica Chapter II i wiemy kiedy odbędzie się jego premiera. Czytaj dalej!


Blasterajxx – ostatni legion big roomu

Martin Garrix, R3hab, Nervo, Afrojack, VINAI, DVBBS – wymieniać można bez końca, ale łączy ich jedna wspólna cecha, wszyscy zaczynali od big roomu bądź dzięki niemu zyskali główną sławę. Okolice lat 2013-2017 to okres w którym big room house kwitł w najlepsze. Chociaż gatunek ten jest raczej dobrze każdemu znany warto podkreślić ile jego elementów jest wykorzystywanych w dzisiejszych produkcjach.
Bardzo ciężka basowa „stopa”, solidne syntezatorowe brzmienia, niesamowita energia w dropie, bardzo sentymentalne linie melodyczne w zwrotkach – to tylko kilka z głównych cech big roomu. Brzmi znajomo prawda?
Trzeba przyznać, że big room house do teraz dzierży miano jednego z najpopularniejszych gatunków muzyki elektronicznej. Dowodów w utworach jest tyle, że aż trudno wybrać jakiś konkretny kawalek. Animals, Tremor, Tsunami, Unicorn Zombie Apocalypse to tylko kilka z utworów tego gatunku, a znane są nawet tym osobom, które z muzyką elektroniczną styczności zupełnie nie mają.
Jednak nic nie trwa wiecznie, epoka big roomu przeminęła ustępując miejsca nowym gatunkom muzycznym. Większość ze znanych nam big roomowych gwiazd popłynęło z nurtem gatunków zupełnie zapominając o swoich korzeniach. Większość, ale nie wszyscy. Do jednych z ostatnich gwiazd gatunku dumnie broniących przeszłego gatunku należy duet Blasterjaxx co udowadnia ostatnim utworem nowej EP-ki.

Blasterjaxx – Braveheart, posluchaj

Rabbit Hole utworem wieńczącym EP-kę Mystica Chapter 2

Blasterjaxx czyli holenderski duet tworzony przez Thoma Jongkinda i Idira Makhalfa kompletuje drugą część EP-ki Mystica nadchodzącą premierą utworu Rabbit Hole. Jak dotąd całość nie zawodzi.
Wszystkie cztery utwory wchodzące w skład mini albumu jakimi są kolejno God Mode, Frozen Fire, The Crown oraz Braveheart utrzymywane są w big roomowym klimacie. Blasterjaxx tą EP-ką dotychczas udowodniają, że dalej mają ten dryg do tworzenia „wielkopokojowych” kawałków.
 

Na przestrzeni wcześniejszych czterech utworów mieliśmy okazję usłyszeć szalone melodie, pełno basu i energii, a to wszystko okraszone bardzo rytmicznym ułożeniem perkusji. Nie ma wątpliwości, że nadchodzący utwór Rabbit Hole będzie idealnie dopełniał całości Mystica.
Premiera utworu wieńczącego całą EP-kę zapowiedziana jest na najbliższy piątek, 3 grudnia. Blasterajxx wydanym zbiorem utworów przypominają nam, że ich wiadomość przekazana w utworze Bigroom Never Dies jest nieprzerwalnie aktualna.

Blasterjaxx  – The Crown (ft. Melissa Bonny)

Sprawdź także

Zdjęcie: Bootshaus
Polub ftb.pl na Facebooku:

Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →