Muzea to coś co większość młodych osób omija szerokim łukiem. Jednak wygląda na to, że powstanie muzeum którego nawet oni nie zlekceważą. Muzeum Avicii'ego. Avicii - Legenda jeszcze za życia Tim Bergl 0 UserComments

Wiemy kiedy i gdzie nastąpi otwarcie muzeum Avicii'ego

Artykuł dodano: 29 listopada 2021, godz. 13:34
Odsłony: 580x
Muzea to coś co większość młodych osób omija szerokim łukiem. Jednak wygląda na to, że powstanie muzeum którego nawet oni nie zlekceważą. Muzeum Avicii'ego.


Avicii - Legenda jeszcze za życia

Tim Bergling, który znany jest nam pod alisem Avicii był kimś niezwykłym. Jasne, znamy wielu artystów, którzy dokonali mniejszych czy większych przełomów w historii muzyki elektronicznej ale to właśnie Avicii wniósł ją na zupełnie inny, światowy poziom. Trzeba być głupcem by się z tym nie zgodzić.

Gdyby ktoś jednak potrzebował bardziej rzeczywistych dowodów to pragnę przypomnieć, że Szwed był pierwszym DJ-em, który wystąpił w światowej sławy Radio City Music Hall w Nowym Jorku. Jego utwory kilkukrotnie przekroczyły granicę miliarda wyświetleń na platformach streamingowych, a ich setki milionów pod utworami były czymś zupełnie standardowym.
Ludzie pokochali to jak Avicii przeplatał wiele gatunków muzyki elektronicznej ze sobą, mimo to utrzymując dalej swój własny styl. Producent uznawany jest właśnie za tego, który wprowadził muzykę taneczną do mainstreamu i na 40 list przebojów. 

I chociaż tej imponującej kariery dokonał w zaledwie kilka lat wszyscy wiemy, jak tragiczne miała ona zakończenie. Pod koniec kwietnia 2018 roku ciało Avicii'ego znaleziono w hotelu w Maskacie.

Avicii - Wake Me Up (Official Video)

Uhonorowany po śmierci

Nie tak dawno mieliśmy okazję pisać o biografii Avicii'ego a już teraz dowiadujemy się o planowanym otwarciu muzeum poświęconemu twórczości Tima. Avicii Experience ma zostać otwarte w Sztokholmie, będzie celebrować DJ-a, oddawać hołd jego twórczości i pozwalać fanom poznać producenta jeszcze bliżej.

Cała interaktywna wystawa ma za zadanie pokazać nam drogę jaką Szwed pokonał podczas tworzenia muzyki. Od sypialni z dzieciństwa Tima będziemy podążali jego ścieżką aż do miejsca w którym został supergwiazdą.

Fani będą mieli okazję przyjrzeć się procesowi twórczemu Berglinga dzięki nigdy wcześniej nie publikowanym zdjęciom i filmom. Będzie również okazja by usłyszeć wcześniej niepublikowaną jego muzykę, w tym kilka pierwowzorów hitu Levels

Co warto podkreślić, część pieniędzy uzyskana ze sprzedaży biletów zostanie przekazana na rzecz Fundacji Tima Berglinga, której celem jest wspieranie świadomości na temat samobójstw, ale też zapobieganie globalnemu głodowi, badanie zmian klimatycznych czy ochrona dzikiej przyrody.

Otwarcie przestrzeni, której część dedykowana będzie Avicii'emu nastąpiło w dniu wczorajszym, 28 listopada 2021 roku. Otwarcie muzeum poświęcone karierze i życiu Szweda będzie mieć oficjalnie miejsce wiosną 2022 roku.

Avicii - Levels, posłuchaj teraz

Sprawdź także

Deadmau5: 'To jest mój muzyczny zachód słońca'
Tchami wraca do Polski. Francuz wystąpi 22 lipca w Podczelu
W&W, Bassjackers, Umet Ozcan - sprawdzamy najnowsze premiery 
Komentarze
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (0)