News

7 lat temu ukazał się album Major Lazer z hitowymi Lean On i Light It Up

Major Lazer to jeden z najbardziej znanych projektów w świecie muzyki EDM. W czasie swojej wieloletniej obecności na scenie muzycznej powstało wiele hitów, które zapisały się na kartach historii tegoż zespołu i nie tylko. Jedna z płyt tria skończyła wczoraj siedem lat, a wydawałoby się, że premiera ów krążka była bardzo niedawno. Sprawdźmy, czy Peace Is The Mission udało się zawojować świat!


Jeden z największych sukcesów komercyjnych Major Lazer

Peace Is The Mission był trzecim albumem studyjnym wyprodukowanym przez amerykański projekt Major Lazer, który został wydany 1-ego czerwca 2015-ego roku. W produkcje krążka zaangażowanych była osób, a jedną z nich był nawet Skrillex, mimo, że Sonny nie był wpisany do żadnej z piosenek jako artysta wiodący. PITM w oryginalnej wersji zawierało zaledwie dziewięć utworów, ale za to jakich! Właśnie na tej płycie pojawiły się utwory pokroju Lean On, Light It Up czy Night Riders. W wersji rozszerzonej ukazało się pięć dodatkowych utworów, a to nie był koniec!

Do piosenek z Peace Is The Mission przygotowano w sumie dwanaście oficjalnych remiksów, które przygotowali TJR, Jauz oraz Dillon Francis czy Quintino. Z owym albumem związanych był w sumie 26 różnych produkcji, które przygotowane zostały przez takie gwiazdy jak np. DJ Snake, Travis Scott, Ellie Goulding czy Ariana Grande, co czyni PITM najbardziej naszpikowanym gwiazdami albumem w całej historii projektu Major Lazer. Jest jednak jeden poważny minus.

Album ten trafił na 12-ste miejsce na prestiżowej liście US Billboard 200 oraz w sumie przez cztery lata był jednym z najlepiej sprzedających się krążków z gatunku muzyki elektronicznej w Stanach Zjednoczonych. Jednak w pewnym temacie nie było tak kolorowo, a mianowicie Peace Is The Mission był uznawany przez krytyków muzycznych za najgorszą płytę jaką kiedykolwiek wydał amerykański zespół. Innego zdania był jednak prasowy gigant – Rolling Stone, który temu projektowi wystawił notę 3,5 na 5. Jakie jest wasze zdanie na temat tego albumu? Czy naprawdę był taki zły, a może wspominacie go całkiem dobrze?

Posłuchaj najbardziej znanego albumu w historii Major Lazer – Peace Is The Mission

Czy projekt Major Lazer skończył się w 2019-tym roku?

Wielu fanów przestało obserwować poczynania zespołu Major Lazer po odejściu Jillionaire’a, który został zastąpiony przez amerykańskiego producenta o pseudonimie Ape Drums. Po pojawieniu się nowej twarzy w projekcie Diplo i Walshy Fire postanowili wydać z nim album o nazwie Music Is the Weapon. Istnieje wiele nieścisłości odnośnie tego krążka. Pojawiały się spekulacje na temat, iż piosenki nad którymi pracował Jillionaire zostały wycięte i zastąpione przez projekty wdrożone przez Erica Lopeza (prawdziwe imię i nazwisko Ape Drums).

Najgorszym albumem nie jest wcale Peace Is The Mission. Krążek Music Is the Weapon okazał się być totalnym fiaskiem na płaszczyźnie komercyjnej, jak i recenzenckiej. Rolling Stone tym razem nie był taki pobłażliwy i wystawił MISW notę 2 na 5 czyli 40 procent. Czy oznacza to, że Major Lazer skończył się po odejściu Jillionaire’a? Wszystko wskazuje na to, że tak!

Sprawdź także:


Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →