News

3lau i Steve Aoki inwestują w start-up tworzący nową stację roboczą do produkcji muzyki

Blockchain tak, jak jest ostoją dla wielu w świecie finansów, może równie dobrze być przyszłością produkcji muzycznej. O co chodzi?


Blockchain przyszłością wirtualnych stacji roboczych?

Rozwijający się start-up Web3 zainicjował stworzenie pierwszej cyfrowej stacji roboczej on-line z dźwiękiem (DAW), przyciągając uwagę wielu czołowych artystów elektronicznej muzyki tanecznej. Przypadek użycia
Arpeggi Labs zasadniczo różni się od większości udanych osiągnięć na skrzyżowaniu technologii muzycznej i technologii blockchain, co może okazać się kluczową przewagą konkurencyjną.
Podczas gdy wiele nowych platform w tej przestrzeni ma na celu ułatwienie posiadania muzyki opartej na tokenach, Arpeggi koncentruje się na zrewolucjonizowaniu sposobu tworzenia i dystrybucji muzyki. 

Przeczytaj także: Steve Aoki o funkcjonowaniu rynku EDM: „Nie chodzi o gatunki, a o to, że wszystko działa tak samo”

Osiąga to dzięki autorskiemu systemowi kredytowemu, który zapewnia odpowiedni dobór i uznanie próbek. Start-up niedawno zamknął rundę finansowania o wartości 5,1 miliona dolarów w związku z niedawną wielomiliardową stratą w branży. Cały projekt jest prowadzony z udziałem wielu potęg muzyki tanecznej, takich jak m.in. Steve Aoki, 3LAU, Disco Fries, Audius Foundation. Według Music Business Worldwide wśród inwestorów, którzy dołączyli do zespołu doradczego w tym samym czasie, byli Aoki i Disco Fries, uzupełniając swoje oczekiwania dotyczące samej platformy. 
Czy zrewolucjonizuje to dotychczasowy świat stacji roboczych? Na pewno nie w najbliższym czasie, gdyż zainteresowanie blockchainem nie jest jeszcze na tyle duże, aby umożliwić rozwój samej aplikacji i zaoferowanie rozwiązań podobnych do tych zastosowanych w stacjach typu Ableton czy FL Studio. Niemniej jednak warto obserwować rozwój projektu, gdyż mogą być to pierwsze kroki do zupełnie nowego spojrzenia na produkcję muzyki.

Sprawdź krótką prezentację dotyczącą Arpeggi Labs

Organizujesz wydarzenie i potrzebujesz bileterii lub wypromowania swojego wydarzenia?

Biletomat.pl znamy się na tym, co robimy – dostarczamy emocje uczestnikom wydarzeń, a ich organizatorom zapewniamy 20-letnie doświadczenie w branży rozrywkowej, niezawodność i skuteczność. Chcesz się o tym przekonać? Sprawdź warunki współpracy z bileterią Biletomat.pl, która wraz z Muno.plRytmy.pl i FTB.pl tworzy rodzinę marek grupy mediowej Time For Friends. Naszym celem jest Twój sukces, a dzięki kompleksowej obsłudze przy sprzedaży biletów i promocji wydarzeń jest on w zasięgu Twojej ręki. Dołącz do stale wydłużającej się listy naszych partnerów, z najbardziej znanymi klubami w Polsce i organizatorami największych imprez, koncertów i festiwali.

Sprawdź także:
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →