News

Will Sparks potwierdza „Annihilate”, że jego miejsce jest w bigroom techno!

Wygląda na to, że Will Sparks nie zwalnia tempa, bo trzeba przyznać  w ostatnim czasie jest fabryką festiwalowych bangerów. Dwa miesiące temu wydał długo wyczekiwaną współpracę z Ummetem Ozcanem, a jego przygoda z wytwórnią Spinnin’ Records zdaje się coraz bardziej zacieśniać. W przyszłości otrzymamy do niego wspólny numer z Hardwellem, jednak na ten moment musimy zadowolić się jego najnowszą premierą w Revealed!


Jak stać się gwiazdą big room techno?

Kariera Willa Sparksa w przemyśle EDM-owym rozpoczęła się w 2012 roku. Jako reprezentant Australii prezentował produkcje z gatunku melbourne bounce wraz z takimi artystami jak np. Joelem Fletcherem czy Timmym Trumpetem. Wtedy 29-latek wydawał swoje tracki w TMRW Music, BANG THE HOUSE czy kanale Nika Coopera. Czasy się jednak zmieniły. Kariera Australijczyka nabrała rozpędu, a przede wszystkim znalazł on swoje autentyczne brzmienie, które przedstawia do teraz.

Przełomowym momentem w karierze Sparksa było wydanie superwspółpracy z duetem W&W oraz Timmy Trumpetem pt. Tricky Tricky, która na Spotify zdobyła prawie 30 milionów odsłuchań. Trzeba jednak wspomnieć, że Will znacznie wcześniej nawiązał współpracę ze znanym artystą, a mianowicie KSHMREM, z którym skomponował track o nazwie Voices.

W lutym 2020 roku Will zaprezentował Disco Dancing, które zostało bardzo ciepło przyjęte przez fanów Australijczyka, jak i innych producentów, a nawet krytyków muzycznych. Od tamtego momentu Sparks stał się jednolitym artystą, który pomimo zmiany stylu wyszedł przy tym na dobre. W zeszłym roku znalazł się na 56. miejscu w znanym rankingu DJ MAG Top 100 DJs, które okazało się być najwyższym w całej jego karierze. Po kilku wydaniach w Armada Music i Spinnin’ przyszła pora na spróbowanie swoich sił w Revealed! Sprawdźmy, jak brzmi Annihilate!

Takie tracki wydawał kiedyś Will Sparks!

Annihilate to debiut Sparksa w Revealed

Will Sparks funkcjonuje na scenie już od dziesięciu lat. W końcu jednak przyszła pora na debiut w kolejnej znanej wytwórni muzyki elektronicznej, a mianowicie Revealed Recordings, której założycielem jest nie kto inny jak Hardwell, z którym Australijczyk nawiązał współpracę w związku z innych nadchodzącym numerem, który został zaprezentowany przez Robberta na festiwalu Lifetime w Izraelu!

Annihilate to przedsmak nadchodzącej premiery Willa i Hardwella. Utwór ten został zapowiedziany przez Australijczyka ponad dwa miesiące temu podczas Airbeat One w Niemczech. Tak jak wspomniałem w tytule – Sparks potwierdził tym wydaniem, że jego ukochanym gatunkiem w EDM-ie jest oczywiście big room techno. Najnowsze wydanie producenta z Melbourne to bardzo klimatyczny track, którego przerażające” dźwięki przyprawiają o dreszcze. Silne dropy sprawiają, że Annihilate po prostu chce się słuchać. Oficjalny teledysk to kontynuacja wizji australijskiego producenta i jak najbardziej pasuje do jego poprzednich tworów. Po tym kawałku nie można spodziewać się nic innego, jak srogiej sieki, która idealnie pasowałaby do kreacji festiwalu Parookaville!

Posłuchaj Annihiliate, czyli debiutanckiego wydania Sparksa w Revealed!

Sprawdź także:
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →