News

Wiemy kto był najpopularniejszym EDM’owym artystą na Spotify w 2021 roku

Który DJ miał najlepsze wyniki na Spotify w tym roku? Czy ilość odtworzeń idzie w parze z ilością słuchaczy? Sprawdźcie nasze podsumowanie.


Spotify Wrapped 2021 z muzyką elektroniczną

W grudniu powinniśmy poświęcić chwilę na podsumowanie całego roku. Sięgnięcie pamięcią wstecz i przemyślenie rzeczy dobrych i tych, które mogliśmy zrobić lepiej wydaje się być solidnym pomysłem. Jeśli chodzi jednak o podsumowanie muzyki to martwić się nie musimy bo Spotify zrobiło to za nas. Jak już co roku w grudniu możemy przejrzeć prezentację wrapped.
I chociaż prezentacja każdego z nas zapewne wyglądać będzie inaczej, dzisiaj przyjrzymy się jak to wyglądało z tej drugiej strony; strony artystów. Oczywiście nasze oczy zwrócone będą w stronę muzyki elektronicznej. 
Zgodnie z podanymi informacjami już teraz możemy określić komu w tym roku szło najlepiej. Na najniższym stopniu naszej dzisiejszej grupy producentów wylądował Joel Corry. Ten angielski DJ w ubiegającym już roku wydał wiele radiowych hitów Takich jak BED czy Out Out co zapewniło mu ponad 983 miliony odtworzeń na Spotify jednocześnie plasując go na 5. miejscu naszej listy.

Joel Corry x RAYE x David Guetta – BED, posłuchaj

Miejsce czwarte zajmuje prawdziwa legenda muzyki elektronicznej czyli Tiesto. Jego prawdziwym hitem 2021 był utwór Don’t Be Shy chociaż nie da się ukryć, że 1,6 miliarda odtworzeń na Spotify osiągnął też dzięki swoim poprzednim utworom. Najniższe miejsce podium zajmuje Marshmello osiągając zawrotne 2,1 miliarda odtworzeń na platformie. Do jego największych utworów 2021 zaliczymy Leave Before You czy Shockwave.

Przeczytaj też: Jak zostać DJ-em? Porady i zalecenia

Co ciekawe miejsce drugie zajmuje DJ, który przez wielu typowany był do miejsca pierwszego. Mowa oczywiście o numerze 1. tegorocznego plebiscytu DJ Mag, którym został David Guetta. Chociaż Francuz w tym roku pracował przy wielu głośnych kolaboracjach na szczególną uwagę zasługują jego future rave’owe produkcje, które stworzył z MORTENem. Guetta kończy rok z ponad 3 miliardami odtworzeń na Spotify.

DJ Snake najpopularniejszy na Spotify

Numerem jeden tego zestawienia zostaje inny francuski producent – DJ Snake. Ubiegający rok postanowił on zakończyć prawdziwymi hitami SG czy RUN, które niewątpliwie przyczyniły się do jego 3,4 miliarda odtworzeń na platformie. Co warto zaznaczyć mimo, że DJ Snake stoi na pierwszym miejscu, zarówno Marshmello jak i Guetta kończą rok z większą ilością słuchaczy na koncie.
3. Marshmello – 2.1 miliarda odtworzeń, 135.4 miliona słuchaczy
2. David Guetta – 3 miliardy odtworzeń, 138.8 miliona słuchaczy
1. DJ Snake – 3.4 miliarda odtworzeń, 129.1 miliona słuchaczy

DJ Snake – SG, posłuchaj teraz!

Spotify Wrapped w wydaniu Polaków

Na koniec pragnę pochylić się jeszcze chwilę nad naszą rodzimą sceną muzyki elektronicznej. Na 5. miejscu znajduje się Sikdope z 17,9 milionami „kliknięć”. Kolejne miejsce zajmuje Clarx, którego możemy znać głównie z wytwórni NCS, kończy on rok z 19,5 miliona odtworzeń.W TOP 3 znajdziemy Gromee, który jest nam raczej dobrze znany. Na koniec 2021 notuje on odtworzenia rzędu 23,8 milionów. Z 32,8 milionami odtworzeń na drugim miejscu ląduje Tribbs, który ustępuje tylko Skytechowi. Utwory naszego niekwestionowanego lidera zostały w ostatnich 12 miesiącach odsłuchane 38,8 miliona razy. 

Sprawdź także

Polub ftb.pl na Facebooku:

Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →