News

W Niemczech powstanie Muzeum Nowoczesnej Muzyki Elektronicznej

 Znamy datę i miejsce pierwszej niemieckiej wystawy o tematyce muzyki elektronicznej. Czego możemy się spodziewać?


Co nas czeka w muzeum?

Wszystko wskazuje na to, że będziemy świadkami otwarcia pierwszego niemieckiego muzeum o tematyce nowoczesnej muzyki elektronicznej. Gmach nazywać się ma Muzeum Nowoczesnej Muzyki Elektronicznej (MOMEM). Znajdować będzie się w samym sercu niemieckiego Frankfurtu przy ulicy Haputwache.
Cała wystawa ma nosić nazwę Sven Väth – It’s simple to tell what saved us from hell  (Sven Väth – Łatwo powiedzieć co uratowało nas od piekła). Tworzona ma być przez Svena Vätha i Tobiasa Rehbergera
Pierwszy z wymienionych mężczyzn jest niemieckim DJ-em-legendą. Tworzący głównie muzykę house, techno, trance i electronica Sven znany jest przede wszystkim z kawałków L’Esperanza, Scorpio’s Movement czy Ritual Of Life.

Sven Väth, Ralf Hildenbeutel – L’Esperanza, posłuchaj


Tobias Rehberger to z kolei znany artysta wizualny i rzeźbiarz zajmujący się szeroko pojętą strefą projektowania architektury. Miał okazję ozdobić między innymi HMS President czyli okręt z czasów pierwszej wojny światowej czy stworzyć idylliczny japoński ogród na środku Manhattanu. 

Przeczytaj też: ATB: „Przywiozłem muzykę elektroniczną do USA i grałem ją w klubach country”

Jak mówi Alex Azary, dyrektor Muzeum Nowoczesnej Muzyki Elektronicznej
 Nie ma lepszej wystawy otwierającej MOMEM, ponieważ Sven Väth i Tobias Rehberger na swój sposób przenieśli kulturę muzyki elektronicznej z Frankfurtu na świat.

Grunt do całej wystawy stanowić mają nagrania, fotografie, ulotki, filmy, dźwięki i prywatna kolekcja sztuki Svena Vätha od końca lat 80. Tworzyć mają one podłoże i punkt wyjścia do wspólnej podróży przez kulturę muzyki elektronicznej. Jak przyznają autorzy: 

Nie możemy się doczekać wspólnej pracy nad tą wystawą i sami jesteśmy podekscytowani, oglądając dokąd zabierze nas ta wspólna podróż.

Otwarcie Muzeum Nowoczesnej Muzyki Elektronicznej ma być uczczone huczną imprezą publiczną z występem samego Sven Vätha. Wydarzenie planowane jest na 8 kwietnia 2022 roku. By nie przegapić innych newsów ze świata muzyki elektronicznej koniecznie zaobserwujcie FTB.pl w mediach społecznościowych.

Sven Väth – Scorpio’s Movement 

Sprawdź także


Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →