News

Ultra Europe w pełnym składzie. Mamy polski akcent!

Do największego festiwalu z serii Ultra w całej Europie został miesiąc. Przyszedł więc czas na ostateczne potwierdzenie całego line-upu, a co za tym idzie trzeciej fazy ogłoszeń artystów, którzy pojawią się w lipcu w Splicie. Kto dołączył do składu jednej z największych imprez EDM-owych starego kontynentu? Sprawdźmy!


Nieodłączny element polskości na Ultra Europe

Adam de Great to jeden z tych polskich DJ-ów, któremu udało się wybić na rynek międzynarodowy. Polakowi udało się ostatnio wystąpić podczas imprezy World Club Dome we Frankfurcie nad Menem na jednej scenie obok gwiazd pokroju Krydera czy Steffa de Campo. Warto również przypomnieć, że Adam jest osobą odpowiedzialną za promocję festiwalu Ultra Europe w naszym kraju. Z tej okazji zorganizował on kilka imprez na terenie Polski, które zapraszały do uczestnictwa w chorwackim festiwalu.

Przeczytaj też: Do sprzedaży trafi dzisiaj dodatkowe 10 000 biletów na Tomorrowland 2022 – szczegóły

Już podczas trzeciej edycji Ultra Europe Adam pojawił się w oficjalnym line-upie na scenie UMF Radio, w obecności Le Shuuka czy Plastik Funk. Cały precedens rozpoczął się w 2015 roku i trwa nieprzerwanie aż do teraz. Myślę, że najbardziej prestiżowym momentem dla polskiego DJ-a było zamknięcie sceny Ultra Worldwide podczas Ultra Europe 2016, gdzie wcześniej swoje sety grały takie gwiazdy jak Julian Jordan, duet Bassjackers czy Headhunterz.
Można powiedzieć, że Adam de Great ma zapewnioną ciepłą posadkę, jeśli chodzi o supportowanie Ultra Europe. To postać szanowana wśród organizatorów tegoż eventu, a oprócz niego podczas tej edycji wystąpią inni szanowani artyści (oczywiście na szczeblu regionalnego supportu). Artystami, którzy będą towarzyszyli naszemu rodakowi na scenie, będą np. ANG, Jimmy Clash, Mykris, Plastik Funk, REGGIO, R3WIRE czy nawet WeDamnz! Wygląda to naprawdę przyzwoicie, a to dopiero początek! Pełny skład Ultra Europe 2022 jest już dostępny do sprawdzenia!

Tak wygląda skład regionalnego supportu, a w nim nasz rodak – Adam de Great

Ultra Europe 2022 jest naprawdę potężne

Od czasu ogłoszenia pierwszej i drugiej fazy artystów minęło już trochę czasu, ale w końcu doczekaliśmy się pełnej wersji line-upu tegorocznej edycji Ultra Europe. Postanowiłem osobno opisać temat artystów supportujących mainstage oraz oczywiście headlinerów, których jest naprawdę sporo, a mówimy tutaj o największych gwiazdach EDM-owego przemysłu!
Główna część line-upu prezentuje się następująco:

Support sceny głównej: ACRAZE, AIROD, ANNA, Frank Walker, Ilario Alicante, Krewella, Sam Feldt oraz duet SOFI TUKKER

Najlepsze zostawiłem oczywiście na koniec, bo czym byłoby Ultra Europe bez solidnej dawki głównych artystów. Mamy tutaj szeroką gamę gatunkową poczynając od trance’u, a na techno kończąc. Jest naprawdę w czym przebierać!

Headlinerzy: Above & Beyond, Adam Beyer, Afrojack, Alesso, Amelie Lens, Armin van Buuren,
DJ Snake, Hardwell, Joseph Capriati, Marco Carola, Marshmello, Martin Garrix, Nicky Romero, Nina Kraviz, Oliver Heldens, Richie Hawtin, Steve Aoki, Tiesto, Timmy Trumpet oraz Vini Vici

Jest naprawdę grubo, bo nie każdy europejski festiwal EDM-owy może pochwalić się takim składem, a mówimy tutaj o dwudziestu różnych headlinerach. Dla organizatorów takich eventów to niemalże abstrakcja w temacie posiadania najsławniejszych przedstawicieli najpopularniejszych gatunków muzyki elektronicznej. Na Ultra Europe zawsze działy się konkretne rzeczy!

Tak przed czterema laty na Ultra Europe grał Hardwell! Jak będzie w tym roku?

Specjalny konkurs od polskiego ambasadora Ultra Europe

Wraz z Polska na Ultra (IG: @polskanaultra) mamy dla Was podwójny karnet na tegoroczną edycję Ultra Europe (IG: @ultraeurope)!
W dniach od 8-ego do 10-ego lipca w Parku Mladezi w Chorwacji wystąpi absolutna czołówka sceny elektronicznej – Afrojack, Alesso, Harwell, Armin Van Buuren, Martin Garrix, Tiesto i wielu innych!

Co trzeba zrobić, aby je zdobyć? 

1. Zaobserwuj @ftb_pl oraz @polskanaultra
2. Polub post konkursowy
3. W komentarzu napisz, na występ którego artysty czekasz najbardziej i dlaczego? (Wszystkie te trzy kroki wykonujemy oczywiście na Instagramie).

Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →