Wywiad

Tydzień z Aly & Fila: wywiad część 1!

Prawdopodobnie najpopularniejsi artyści w historii Egiptu, trancowy duet Aly & Fila ma w naszym kraju sporą rzeszę fanów. Jak się okazuje dokładnie 10 lat temu odbyła się premiera ich debiutanckiego singla, ponadto niedawno świętowali 300. wydanie swojej audycji Future Sound Of Egypt. To co najmniej dwa powody, dla których postanowiliśmy zadać im kilka pytań. 


Witajcie, panowie. Jak przebiega u Was jak dotąd rok 2013?

– 2013 to jak na razie najlepszy nasz rok w całej karierze. Naprawdę jesteśmy niesamowicie zadowoleni z tego, jak wszystko się na razie udaje. 

Właśnie świętowaliście 300. epizod Waszej audycji, 300 brzmi już bardzo dobrze, zbliżacie się do ASOTA! 🙂

– W związku z tym wydarzeniem postanowiliśmy zorganizować imprezy – to, jak wypadło świętowanie 300. epizodu, przeszło nasze najślmielsze oczekiwania. To było wielkie przeżycie – ta podróż, tłumy ludzi na eventach, tylu ludzi słuchających w internecie, którzy aktywnie reagowali na to, co się dzieje w centrum nadawania… Fantastycznie było widzieć coś takiego, bardzo wszystkim dziękujemy, teraz czas na FSOE 350! A co do ASOTA – to prawdziwa instytucja, cieszymy się i jesteśmy dumny z tego, że możemy również być częścią tego zjawiska. 

Pamiętacie pierwszy epizod swojej audycji? Sytuacje, wydarzenia, ciekawostki?

– Niespecjalnie, ale to był rok 2006. Na pewno nie spodziewaliśmy się wtedy, że to się tak rozwinie i dojdzie do tego momentu, w którym jest teraz. Od początku to świetna zabawa i niekończąca się muzyczna podróż. 


Właśnie mija 10 lat od momentu wydania Waszej pierwszej produkcji „Eye of Horus”, jak pamiętacie tamtą chwilę? 

– Pamiętamy, że byliśmy wtedy bardzo z siebie dumni. To były czasy, kiedy było bardzo trudno podpisać kontrakt z dużym labelem. Zwłaszcza jeśli pochodziłeś z Egiptu, to na pewno było nietypowe. Ale panowie z wytwórni Euphonic dali nam szansę i jesteśmy im do dzisiaj za to bardzo wdzięczni. 

Po dekadzie produkowania zapewne sporo się u Was w tej materii zmieniło…

– Oj, tak, wszystko się zmieniło! Sposób, w jaki podchodzimy do tworzenia utworu, software do produkowania i inne sprzęty. W tej chwili przede wszystkim obaj mamy swoje własne, osobne studia. Produkowanie wygląda inaczej, bo raczej siedzimy we własnych studiach i pracujemy nad fragmentami kawałków osobno. Dopiero na końcu się spotykamy w jednym miejscu i wspólnie kończymy produkcję. 

Wasza nowa płyta „Quiet Storm” została przyjęta bardzo ciepło przez fanów muzyki trance, między innymi dlatego, że w przeciwieństwie do wielu innych producentów postanowiliście nie odchodzić od Waszych brzmień w kierunku dzisiejszych trendów…

– I tak zostanie! Nigdy nie przejdziemy na trousową stronę. Zostajemy w klimatach, które naprawdę kochamy. Czysty, uplifting trance. Nigdy nie pójdziemy tamtą drogą, jak to zrobiło wielu innych producentów…

ciąg dalszy w drugiej części tygodnia.


PIERWSZY WYDANY UTWÓR ALY & FILA:

Aly & Fila – Eye Of Horus (Original Mix) ~HD~


AFTERFILMY Z FSOE 300:

FSOE 300 Aftermovie – Sharm El Sheikh


AFTER MOVIE – FSOE 300 MÉXICO (EXTENDED)


Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →