News
Tomorrowland opowie klimat swojej nadchodzącej imprezy za pomocą... książki?

Tomorrowland opowie klimat swojej nadchodzącej imprezy za pomocą… książki?

Jakie motywy ma mieć nadchodząca impreza Tomorrowland? Odpowiedź na to pytanie mamy znaleźć w książce organizatorów. Sprawdzamy szczegóły.

Przeczytajmy o Tomorrowland

Czymś, co zdecydowanie wyróżnia Tomorrowland na tle innych festiwali, są historie opowiadane przed i w trakcie imprezy. Nie chodzi jednak o te historie przekazywane z ust do ust. Tomorrowland bowiem przy okazji każdego festiwalu stara się stworzyć drugie tło wydarzenia.

Organizatorzy robią to na wiele sposobów. Każda z imprez Tomorrowland posiada swój motyw przewodni. Obrazowany jest on chociażby wyglądem biletów, rekwizytami na polu imprezy czy budową głównej sceny.

Tomorrowland 2023 odbywać ma się pod hasłem Adscendo. Prawdę powiedziawszy, brzmi to dość enigmatycznie. W języku latynoskim może to zostać przetłumaczone jako wspinanie bądź wznoszenie się. Nie trzeba doszukiwać się jednak etymologii tego słowa, gdyż Tomorrowland po raz pierwszy wytłumaczy, o co dokładnie chodzi w haśle przewodnim nadchodzącego wydarzenia.

Przeczytaj też: Podpieczny Revealed Recordings wyda w 2023 roku… trzy albumy

Organizatorzy dokonają tego za pomocą… książki. The Rise of Adscendo to oryginalna powieść typu fantasy. Ponad 300-stronicowa książka ma być dostępna dla każdego, niezależnie od obecności na imprezie. Oto streszczenie powieści:

Wyspy Arcadiana toną, a Strzeliste Wyspy, zawieszone w powietrzu niczym unoszące się góry daleko poza zasięgiem, wkrótce upadną, niszcząc całe miasto – jeśli woda nie pochłonie ich pierwsza.

Jako Windrider, wszystko, czego Ro kiedykolwiek pragnęła, to latać jak inni członkowie jej rodziny. Dzięki swojej miłości do wszystkich ptaków świata ma pomysł, jak poprawić codzienne życie swojego rozpadającego się społeczeństwa. Jednak podczas testowania swojego nowego urządzenia latającego pojawia się niebezpieczeństwo i zostaje uratowana przez najszlachetniejszego i najrzadszego z ptaków – złotego Aurica.

W górze, w chmurach, dokona odkrycia, które skieruje ją na drogę do zbawienia. Ale nie wiadomo, czy nie działają siły, które chcą widzieć inną przyszłość – taką, w której zginą cztery Gildie tworzące jej ojczyznę. To walka o przetrwanie, a Ro będzie potrzebowała wszelkiej pomocy, jeśli ma ocalić swój dom, a może i stworzyć ostateczny raj…

Trzeba przyznać, że brzmi to dość intrygująco. Przełożenie tej historii na Tomorrowland 2023 może być jednak sporym wyzwaniem. Niewątpliwie nadchodzący festiwal ma szanse okazać się sporym sukcesem, a The Rise of Adscendo wydaje się obowiązkową pozycją dla każdego, kto chce w nim w pełni uczestniczyć.

Tomorrowland 2023 – Adscendo
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →