News

Tomorrowland 2022, Weekend 2 – wszystkie dostępne sety z festiwalu

Za nami takie festiwale jak Parookaville, nasz rodzimy Sunrise czy drugi weekend tegorocznego Tomorrowland. Został ostatni  trzeci, a zarazem historyczny dla organizatorów belgijskiego festiwalu. Pierwsze kroki na głównej scenie podczas tegorocznej edycji stawiali np. Hardwell, duet Dimitri Vegas & Like Mike czy Martin Garrix. Kogo fani z całego świata zobaczyli przez ostatnie trzy dni? Przekonajmy się!


Nie tylko Main Stage!

Skala takiego festiwalu jak Tomorrowland jest niebotyczna w porównaniu do innych EDM-owych eventów. Poboczna scena jest wielkości Main Stage’u w Polsce, a gwiazdy na nich grające równie dobrze mogłyby przewodzić innym przedsięwzięciom w Europie. Chcę w ten sposób powiedzieć, że na takich stage’ach jak np. The Library pojawiły się gwiazdy pokroju Timmy’ego Trumpeta, Lost Frequencies czy nawet Afrojacka, a pamiętajmy, że jest to klasa światowa. Podobnie było w przypadku innych scen.

Miłym zaskoczeniem okazało się zagospodarowanie Crystal Garden podczas drugiego weekendu Tomorrowland. W zeszły piątek, sobotę i niedzielę sympatycy muzyki EDM mogli posłuchać tam np. Johna Summita, wspólnego setu JAUZA oraz NGHTMRE’A czy powracającego Carnage’a jako GORDO. Przez trzy dni królowały tam house oraz drum and bass, a na tzw. Youphorii prezentowano te cięższe brzmienia, zaczynając od dubstep, idąc przez hardstyle, a na psy trance kończąc. Tamtejszymi headlinerami byli np. duet Da Tweekaz, Skazi i siostry Krewella wraz z całą ekipą Monstercat.

Myślę, że największą frajdę mieli goście sceny Freedom, która od jakiegoś czasu zapisała się na stałe w kartach historii festiwalu Tomorrowland. Podczas piątkowego wieczoru pojawiły się tam gwiazdy pokroju Kolscha, Jorisa Voorna czy Erica Prydza, który zaprezentował swój sławetny projekt wizualny HOLO. Dzień później Wolność” przejęli przedstawiciele hardstyle’u, czyli np. Sub Zero Project, Atmozfears, Ran-D czy Zatox, a na zakończenie drugiego weekendu sprowadzono tam gwiazdy gatunków techno i co ciekawe  pojawił się tam również Alesso, który w ramach specjalnego setu Eclipse pokazał swoją bardziej house’ową stronę.

Alesso jako czysto house’owy DJ? Proszę bardzo!

Internauci kolejny raz nie zawiedli

Na YouTube zaczynają pojawiać się sety z drugiego weekendu festiwalu Tomorrowland. Większość z nich pochodzi z Main Stage’u, lecz nie brakuje też materiału z Freedom Stage. Radzę się jednak pospieszyć, bo organizatorzy belgijskiej imprezy nie są pokojowo nastawieni do nieautoryzowanych przez nich filmów. Wszystkie lub większość koncertów z tegorocznej edycji pojawi się na oficjalnym kanale na YouTube Tomorrowland, lecz na tę chwilę nie wiemy, kiedy się to wydarzy.

Proponuje użyć konwertera z YouTube do MP4 lub już teraz obejrzeć owe sety, bo kto wie, kiedy znikną one z platformy. Wiadomo również, że na takich serwisach jak np. Mixcloud czy Soundcloud można je też znaleźć, ale doświadczenie audio-wideo znacznie przewyższa możliwości wyżej podanych stron internetowych. Aktualnie pojawiło się około dziesięciu oficjalnych setów z możliwością ich posłuchania i obejrzenia. Wszystkie znajdziecie w tym miejscu!

D-Sturb @Tomorrowland 2022, Weekend 2

MEDUZA @Tomorrowland 2022, Weekend 2

Mike Williams @Tomorrowland 2022, Weekend 2

Alan Walker @Tomorrowland 2022, Weekend 2

ARTBAT @Tomorrowland 2022, Weekend 2

Tale of Us @Tomorrowland 2022, Weekend 2

Alesso @Tomorrowland 2022, Weekend 2

Tiesto @Tomorrowland 2022, Weekend 2

Sprawdź także:


Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →