News

Tiga prezentuje: Najlepsze nu rave electro dekady

Czy dekada zakończyła się rok temu czy teraz – nie wnikamy. W każdym razie Beatport właśnie opublikował TOP 10 Dekady według jednego z najpopularniejszych didżejów i producentów związanych ze sceną electro. Tiga pochodzi z Kanady, ma na swoim koncie kilka niezapomnianych tracków, jak choćby „Sunglasses At Night”, „Hot in Here” czy „You Gonna Want Me”.

Dzięki jego zestawieniu macie okazję sprawdzić jedne z najciekawszych electro petard, jakie pojawiły się w ostatnich latach. To nie electro-house, raczej nu electro albo nu rave, czy jak kto woli noise electro znane też jako french electro. Do Polski takie klimaty nigdy tak na dobrą sprawę nie dotarły – a przynajmniej nie w takim stopniu jak do innych miejsc świata.

Artyści typu Soulwax, Vitalic czy Erol Alkan nie doczekali się u nas zasłużonej pozycji i sławy, a pamiętam jak dziś, jak to w 2006 Mixmag obwołał Erola jednogłośnie DJ-em Roku. W Polsce żeby posłuchać takiej muzy, trzeba odwiedzać Selectora, albo alternatywne, electro-rockowe undergroudnowe imprezy w dużych miastach.

Tak czy inaczej sporą część tego zestawu możecie znać – poza własnym „Pleasure From The Bass”, Tiga umieścił tu również sławny remiks Soulwax dla „Kids” MGMT, mocarny sztos SebastiAna, kawałki Mathew Jonsona, Vitalica i The Knife oraz – tu małe zaskoczenie – odrobinę techno w postaci znanego remiksu Lena Fakiego dla Dustina Zahna i deep-technicznego tracka Bena Klocka. Polecamy – zacny zestaw, niezła próbka możliwości mocnej muzy na bazie hałasującego electro. 
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →