News
Tiesto - Barbie

Tiësto zremiksował „Barbie Girl”

Jak dobrze wiecie, hicior Barbie Girl duńskiego zespołu Aqua w ostatnich latach przeżywa swój renesans, a to dzięki modzie na nostalgiczne brzmienia lat 90., a także za sprawą nadchodzącej premiery filmu Barbie. Trudno byłoby sobie wyobrazić by DJ Tiësto nie wykorzystał tej koniunktury - holenderski artysta dodał swoje trzy grosze, wypuszczając odświeżoną wersję klasyka.

Samograj

Kawałek wydany pierwotnie w 1997 roku jako Barbie Girl jest jednym z najbardziej wpływowych i znaczących momentów w historii europopu i nie tylko – ba, całej popkultury. Oficjalny teledysk przekroczył miliard wyświetleń (!) na YouTube, a oraz przebił 350 milionów odsłuchów na Spotify. Tak, jak wspomniałem we wstępie – współczesna moda oraz specyfika social mediów, takich jak TikTok, przyczyniła się bardzo mocno do renesansu tego utworu, który w tym roku obchodzi swoje 26-lecie.

Aqua – Barbie Girl

Doszło nawet do tego, że artyści niereprezentujący scenę elektroniczną, jak np. Kizo czy slowthai, puszczali ten kawałek na koniec swoich festiwalowych występów.

SLOWTHAI | FEST FESTIVAL 2022 | 10.07 LIVE KONCERT CHORZÓW

Teraz najpopularniejszy holenderski DJ i producent Tiësto odświeża Barbie Girl, aby bawił współczesną publikę w klubach i na festiwalach – czy się komuś to podoba czy nie, jest skazany na sukces. Nazwijmy rzeczy po imieniu – to samograj.

„Barbie Girl” to jedna z najbardziej znanych popowych piosenek w historii i nie mógłbym być bardziej zaszczycony, mogąc ją wykorzystać. Moja córka absolutnie uwielbia tę piosenkę, co zainspirowało remiks i czyni ten utwór jeszcze bardziej wyjątkowym . Nie mogę się doczekać, aż wszyscy będą szaleć na parkiecie! – powiedział Tiesto

Tiësto do oryginalnej melodii dodaje swoje charakterystyczne pulsujące rytmy house oraz syntezatory, pod obecne trendy. Brzmi banalnie? I tak miało być.

Aqua – Barbie Girl (Tiësto Remix)
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →