News

Tiesto cofnął się o 10 lat wstecz! Słuchamy 'Can U Dance (To My Beat)’

Ostatnie producenckie ruchy w karierze Tiesto nie wróżą nic dobrego dla fanów jego tradycyjnej dyskografii. Holender mówił jakiś czas temu, że chce skupić się na brzmieniach house’owych w ramach jego nadchodzącego albumu studyjnego. Niestety, Tijs jest jak na razie bardzo daleko od tych planów, bo większość z Was zapewne wie jak brzmiały ostatnie wydania DJ-a z Bredy. Ostatnio mieliśmy okazję posłuchać jego najnowszego wydania? Czy jest lepiej? Przekonajmy się!


Czy Tiesto poszedł po rozum do głowy?

Pewnie większość z Was wie, że sławny Tiesto od kilku lat przeżywa kryzys twórczy. Obrał on ostatnio dziwny kierunek w muzyce, bo jego ostatnimi wydaniami są remiksy latynoskich piosenek. Oczywiście nie skupił się on tylko na tym, bo jakiś czas temu ukazało się Hot In It, które zrobiło naprawdę dużo furorę na TikToku, a produkcja ta na Spotify uzbierała od czasu premiery prawie 55 milionów odsłuchań.

Moim skromnym zdaniem Tijs przechodzi kryzys wieku średniego już teraz, bo trzeba przyznać, że na przestrzeni ostatnich lat wydał on takie hity The Motto, The Business czy Don’t Be Shy. Szkoda tylko, że teraz traktuje się go artystę mainstreamowego aniżeli stricte z odłamu elektroniki. Pamiętajmy, że Tiesto swojego czasu był legendą muzyki trance, lecz niestety aktualnie nie można takowego stwierdzenia użyć. Oczywiście Holender jest prawdziwą gwiazdą EDM-u i to trzeba mu przyznać, ale czasami nieudolnie próbuje się wbić w trendy i to niestety widać.

W ostatnim artykule dotyczącym Tiesto zarzuciłem mu powtarzalność i monotonię. To nie pora na takie zagrywki. Rozwiązaniem też nie jest powrót do złotych lat jego dyskografii, bo wszyscy doskonale wiemy jak diametralnie zmienić się rynek muzyki elektronicznej. Czy Holendra stać jeszcze na elektroniczny hit, który podbije serca przeciętnych słuchaczy, jak i również nas czyli sympatyków EDM-u? Sprawdźmy to biorąc na warsztat jego najnowsze wydanie!

Czy Tiesto powróci jeszcze na listy przebojów z EDM-owym wydaniem?

Czy jego najnowsze wydanie spełnia oczekiwania?

Trzeba przyznać, że jedne z jego ostatnich wydań w postaci Baila Conmigo w dużej mierze przypadło do gustu fanom Tiesto. Szkoda tylko, że Si Es Trucho Es Trucho, o którym ostatnio była mowa okazało się slap house’ową klapą ze znikomą domieszką big roomu. Jego najnowsza premiera czyli Can U Dance (To My Beat) jest trochę inna od wyżej wymienionych, bo czuję w niej znacznie więcej pokładów EDM-u w czystej postaci.

Track, o którym mowa po raz pierwszy został zaprezentowany jeszcze w tamtym roku podczas festiwalu MDLBEAST SOUNDSTORM w Arabii Saudyjskiej. Na przestrzeni ostatnich miesięcy Tiesto dalej promował ten numer mimo mieszanych odczuć ze strony fanów. Kawałek finalnie ukazał się w ostatni weekend i mówiąc szczerze zachwycił tylko nielicznych. Według mnie jest to produkcja bezpłciowa, która jest tanią imitacją big roomowych produkcji ze złotych lat EDM-u. Właśnie dlatego użyłem stwierdzenia o cofnięciu się w czasie, bo czuć tu trochę nostalgicznych dźwięków, lecz zostały one przywdziane w średniej jakości szaty.

Wielu z Was pewnie poznaje sample użyty przez Tiesto w tym utworze, bo dokładnie ten sam tekst zaimplementował w swojej piosence Australijczyk FISHER na potrzeby Palm Beach Banga. Co więcej mogę powiedzieć na temat Can U Dance (To My Beat)? Track potrafi się obronić, ale po usłyszeniu tak mało energicznego dropu jest to numer na jedno góra dwa przesłuchania. Z produkcjami Tiesto jest tak, że niby są one do siebie podobne, ale jednak nie do końca i takie jest właśnie jego najnowsze wydanie. Gdzieś to już słyszałem, ale jeszcze nie w takiej odsłonie.

Najnowsze wydanie Tiesto zostawiam tutaj do własnej interpretacji

Organizujesz wydarzenie i potrzebujesz bileterii lub wypromowania swojego wydarzenia?

Biletomat.pl znamy się na tym, co robimy – dostarczamy emocje uczestnikom wydarzeń, a ich organizatorom zapewniamy 20-letnie doświadczenie w branży rozrywkowej, niezawodność i skuteczność. Chcesz się o tym przekonać? Sprawdź warunki współpracy z bileterią Biletomat.pl, która wraz z Muno.plRytmy.pl i FTB.pl tworzy rodzinę marek grupy mediowej Time For Friends. Naszym celem jest Twój sukces, a dzięki kompleksowej obsłudze przy sprzedaży biletów i promocji wydarzeń jest on w zasięgu Twojej ręki. Dołącz do stale wydłużającej się listy naszych partnerów, z najbardziej znanymi klubami w Polsce i organizatorami największych imprez, koncertów i festiwali.

Sprawdź także:
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →