Recenzje

Świeże klipy: Cosmic Gate, Andy Moor, Aly, Fila i Shah

Cosmic Gate już w najbliższą sobotę pojawią się w naszym kraju i zagrają jako główne gwiazdy Godskitchen we Wrocławiu, tuż przed ich występem mamy premierę najnowszego klipu do „Calm Down”, wydanego w Black Hole.

W odpowiedzi na video propozycję Kosmitów wytwórnia Armada proponuje dwa inne klipy z ostatniej chwili – najnowszy Andy Moor prosto z UK oraz efekt współpracy egipskiego duetu Aly & Fila z niemieckim producentem Rogerem Shahem. Nie będziemy wnikać w wartwę wizualną tych trzech produkcji, w warstwie muzycznej uderza przede wszystkim to, jak bardzo są do siebie podobne!

Delikatne, wręcz popowe brzmienie, niemal identycznie śpiewające trzy wokalistki, wyśpiewujące melodie na pierwszy rzut ucha niewiele się od siebie różniące. Aż trudno w to uwierzyć, jeśli się pamięta, że każdy z tych artystów jeszcze 2-3 lata temu reprezentował inne brzmienie. Co tutaj jest nie tak? Pierwsze, co przychodzi na myśl (poza samym brzmieniem, które można lubić lub nie) to fakt, że po prostu melodie tu są zbyt słabe – nie wyróżniają się z tłumu, jak choćby „In & Out of Love”  czy „Concrete Angel”. Najbardziej wyrazisty jest tu chyba numer Aly & Fila z Shahem. A może wszystko tu jest OK i lubicie się relaksować przy takich klimatach?

Co to w ogóle jest za gatunek muzyczny Waszym zdaniem?

Light dream pop trancy dance? 🙂 Jak byście to nazwali?

Cosmic Gate & Emma Hewitt – Calm Down (Official Music Video)
Andy Moor feat. Sue McLaren – Trespass (Official Music Video)
Aly & Fila meets Roger Shah feat Adrina Thorpe – Perfect Love (Official Music Video)

Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →