News

Sukces producenta polskiego pochodzenia!

Który kraj może się pochwalić największą ilością utalentowanych twórców klubowych rytmów? Jedni powiedzą, że Holandia. Drudzy – patriotycznie – że Polska. Jednak nie da się ukryć, że do czołówki państw, które przyczyniają się do rozwoju muzyki elektronicznej, niewątpliwie należy Szwecja.

Ojczyzna Swedish House Mafii, Avicii’ego czy Alesso ma w swoich szeregach twórców, którzy już wkrótce mogą dorównać, a nawet przebić sławą wspomnianych w tym zdaniu artystów. Jedną z nadziei Skandynawów jest David Pietras.

Polscy miłośnicy klubowych brzmień mogą pamiętać go jako zwycięzcę konkursu na remiks utworu „Stryker” autorstwa AK9 i Dave’a Schiemanna. Warto dodać, że znajomo brzmiące nazwisko Davida nie jest przypadkiem – jego rodzice są Polakami, którzy wyemigrowali do Szwecji. To właśnie tam urodził i wychowywał się bohater tego artykułu.

Dennis Ferrer – Hey Hey (David Pietras Bootleg) by David Pietras Official

David Pietras może pochwalić się supportami największych gwiazd bigroomowych parkietów, m.in. Tiesto, duetu Dimitri Vegas & Like Mike czy Krydera. Pod koniec 2016 roku jego utwór „Opia” (wydany przez label Marcusa Schossowa – Code Red) został zagrany przez Steve’a Angello w audycji z serii „BBC Radio 1 Residency”. 

David Pietras – Opia (Played by Steve Angello, BBC Radio 1 Residency) by David Pietras Official

Najnowsze dzieło Davida – „Alone” – trafiło pod skrzydła wytwórni Bibliotheque Records, której twarzą jest Sebjak (Sebastian Jakobsson, Szwecja).

David Pietras – Alone (Out now on Bibliotheque Records) by David Pietras Official


Czy podoba się Wam wakacyjny, house’owy klimat szwedzkiego producenta polskiego pochodzenia?Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →