News

Sonny Fodera wyprzedał rekordowe solowe show – obejrzyj set

Sonny Fodera z albumem Wide Awake wyruszył w trasę po Wielkiej Brytanii. Najważniejszym przystankiem tournee było londyńskie Printworks, w którym zgromadziła się rekordowa ilość jego fanów. Obejrzyj pełen występ!


Sonny Fodera wydał swój szósty album

Sonny Fodera to 36 letni Australijczyk, który produkcja muzyki zajmuje się od ponad 10 lat. Obecnie mieszkający w Wielkiej Brytanii artysta może pochwalić się już sześcioma wydanymi albumami, które przyniosły mu dość duży rozgłos. Jednak największe sukcesy w swojej nadal rozwijającej się karierze mógł zebrać dzięki albumowi Wide Awake wydanemu prawie 2 miesiące temu, a dokładnie 22 października tego roku.
W roku 2013 Sonny Fodera wydał swoje dwa pierwsze albumy Moving Forward oraz It’s Time, zaledwie rok później wypuścił swój trzeci album After Parties & Aeroplanes. W 2016 roku Sonny pojawił się w Defected Records ze słynnym Frequently Flying, za to przed ostatni album Rise wydal już we własnej wytwórni Solotoko, tak samo jak najnowsze Wide Awake. 

Znaczna część utworów z nowego albumu jest spod szyldu dance/electro pop. Nie zabrakło także tech house’u, z którego przede wszystkim znany jest nam Sonny FoderaWiele jego utworów i właśnie tech house’owych remixów znanych piosenek znajdziemy na popularnym kanale Selected.

Sonny Fodera & Vintage Culture – Last Thought, posłuchaj

Wide Awake – współpraca nad albumem

Nad najnowszym albumem Sonny Fodera pracował aż 2 lata. W tym czasie w ramach wydania, Sonny współpracował miedzy innymi z Diplo nad utworem Turn Back Time, Last Thought Tonight – przy którym działał wraz z Vintage Culture i MKLA, zaprezentował także You z udziałem Sama Tompkinsa, oraz Angel z utalentowaną Clementine Douglas.

Sonny Fodera – Wide Awake, posłuchaj

To tylko niektóre z singli, które pojawiły się w bezkonkurencyjnym Wide Awake. Swój wkład w finalny sukces albumu mieli również Kolidescopes, Bru-C, Punctual, Camden Cox, Poppy Baskcomb.

Sonny Fodera wyprzedał większość trasy po UK?

Album Wide Awake jest jednym z większych sukcesów dla Sonny’ego Fodery. Ukazał się w pierwszej 50. na hitowych listach Wielkiej Brytanii, zajmując dokładnie 47. pozycję.
Przy okazji premiery albumu artysta wystartował z trasą obejmującą głównie Stany Zjednoczone, Wielką Brytanię i jeden koncert w Belgii. Na chwilę przed wyruszeniem w 3-miesięczną koncertową podróż Sonny już z dumą mógł poinformować o wyprzedaniu się pięciu z dwunastu wydarzeń na Wyspach.
13 koncertów w 21 dni i wydanie albumu. Można śmiało powiedzieć, że ostatnie 3 tygodnie były najbardziej szalone w moim życiu. To niesamowite, że gram wam utwory z mojego nowego albumu na żywo na całym świecie. Które utwory czujecie najbardziej?” – powiedział Sonny Fodera, pomiędzy przystankami w UK.
Zdecydowanie najbardziej wyczekiwanym koncertem przez Australijczyka było show w słynnym Printworks London, na które bilety rozeszły się w mgnieniu oka – sprzedaż trwała dzień. Set miał miejsce 19 listopada, a razem z 36-latkiem bawiło się aż 5 000 osób.
Dokładnie 120-minutowe nagranie ze starej londyńskiej drukarni opublikował kanał magazynu DJ Mag w serwisie YouTube. W zaledwie 8 dni obejrzano je ponad 100 000 razy. Czy musimy dodawać coś jeszcze?

Posłuchaj seta Sonny’ego Fodery z Printworks London

Sprawdź także


Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →