News

Shaquille O’Neal chce ustanowić interesujący rekord Guinnessa na jednym z nadchodzących festiwali

Shaquille O’Neal planuje ustanowić nowy rekord Guinnessa na swoim nadchodzącym występie. O jaką kategorię chodzi i czy jest to możliwe?


Wielki Shaq z wielkim rekordem?

Shaquille O’Neal to chyba najgłośniejszy przykład sportowca, który po zakończeniu kariery postanowił poszukać swoich sił w muzyce elektronicznej. Trzeba przyznać, że jak na razie wychodzi mu to całkiem sprawnie. O pseudonimie DJ Diesel, pod którym występuje były koszykarz, robi się ostatnio coraz głośniej.
Sam Shaquille w tym roku miał okazję występować chociażby na EDC Las Vegas, czyli jednym z największych festiwali w 2022. Dodać można do zbioru jego osiągnięć m.in. wspólne utwory z Stevem Aokim, Soltanem, Eliminate czy FREAKYM. Wygląda jednak na to, że członek Hall Of Fame NBA nie zamierza się na tym zatrzymywać. 
Za pośrednictwem mediów społecznościowych Shaq zapytał: „Czy powinniśmy ubiegać się o rekord Guinnessa w kategorii największego moshpitu?”. W swoim wpisie oznaczył również festiwal Lost Lands, co podpowiada, na której imprezie powinniśmy się tego spodziewać. Co ciekawe, nie jest to rzecz niewykonalna. Obecny nieoficjalny rekord wynosi 25 tys. osób w kręgu moshpitu, a na Lost Lands corocznie bawi się średnio 40 tys. osób.

Przeczytaj też: Jak wygląda Tomorrowland od zaplecza? Na szybki tour zaprasza R3HAB – video

Nie wszystko jest jednak takie proste do zrealizowania – poprzedni rekord w końcu nie bez powodu jest nieoficjalny. Należy on metalowego zespołu DevilDriver, który twierdził, że pobił rekord Guinnessa w kategorii największego okręgu moshpitu. Komisja Guinnessa odrzuciła jednak wniosek. Swoją odmowę tłumaczono słowami:
Niestety, ponieważ nie ma sposobu, aby fizycznie określić, gdzie zaczyna się i kończy jakikolwiek okrąg/moshpit, nie możemy zaakceptować tego jako kategorii.

Czy zatem wymyślono już jakiś patent, dzięki któremu można to zmierzyć, czy to po prostu Shaq nie sprawdził, jak w przeszłości wyglądała sytuacja z tą kategorią? Chociaż mam pewne przypuszczenia, odpowiedź na to znajdziemy dopiero na tegorocznym Lost Lands. Trzeba przyznać, że moshpit pobijający nawet ten nieoficjalny rekord, odpuszczając już samego Guinnessa, nadal jest świetnym pomysłem i na pewno chętnie sprawdzimy, jak to wygląda.

DJ Diesel at EDC Las Vegas 2022

Organizujesz wydarzenie i potrzebujesz bileterii lub wypromowania swojego wydarzenia?

Biletomat.pl znamy się na tym, co robimy – dostarczamy emocje uczestnikom wydarzeń, a ich organizatorom zapewniamy 20-letnie doświadczenie w branży rozrywkowej, niezawodność i skuteczność. Chcesz się o tym przekonać? Sprawdź warunki współpracy z bileterią Biletomat.pl, która wraz z Muno.plRytmy.pl i FTB.pl tworzy rodzinę marek grupy mediowej Time For Friends. Naszym celem jest Twój sukces, a dzięki kompleksowej obsłudze przy sprzedaży biletów i promocji wydarzeń jest on w zasięgu Twojej ręki. Dołącz do stale wydłużającej się listy naszych partnerów, z najbardziej znanymi klubami w Polsce i organizatorami największych imprez, koncertów i festiwali.

Sprawdź także


Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →