News

SF LoveFest 2006 – podsumowanie.

65.000 ludzi, ponad 200 DJów, 25 systemów dźwięku, niezliczona ilość nieoficjalnych after party oraz jeden oficjalny gigantyczny event, który zgromadził ponad 9.000 ludzi to statystki, które w skrócie opisują tegoroczną edycję imprezy LoveFest, która odbyła się pod koniec września w San Francisco.


Impreza LoveFest, która odbyła się w San Francisco w tym roku była swoistą kontynuacją imprezy Love Parade, która odbywała się na ulicach tego miasta w ubiegłych latach. Niestety w tym roku organizatorzy Love Parade w Berlinie nie przedłużyli odpowiednich licencji organizatorom LP z San Francisco co sprawiło, że impreza nie mogła się odbyć. Biorąc pod uwagę wielkie zainteresowanie imprezą organizatorzy postanowili ją zorganizować zmieniając jednak jej nazwę na LoveFest. Posunięcie to okazało się słuszne, gdyż LoveFest w tym roku cieszyło się ogromną popularnością a klubowiczów do przyjazdu nie zniechęciło to, że impreza zmieniła nazwę, gdyż bawili się równie dobrze jak w zeszłym roku na Love Parade.Nie tylko uczestniczący w LoveFest 2006 ludzie bawili się świetnie, również zaproszeni DJe wypowiadali się bardzo pozytywnie na temat zarówno organizacji imprezy jak i panującego na niej klimatu:


##0,Benny Benassi## tak wypowiadał się po wizycie w San Francisco: „Byłem naprawdę zdziwiony. Po raz pierwszy byłem w San Francisco i to miasto wprawiło mnie w osłupienie. Kolorowi , wspaniali ludzie tylko kołysali się, kołysali i kołysali


„To jest moment w życiu, który będę pamiętał zawsze. Chciałbym złożyć chołd wszystkim ludziom, którzy uczestniczyli w organizacji tego wydarzenia, wszystkim artystom, którzy zagrali, wszystkim, którzy byli obecni a także podziekować władzom miasta San Francisco za to, że pozwolili zorganizować LoveFest.” – wypowiadał się ##0,Christopher Lawrence##.


##0,Paul Oakenfold## wypowiedział się bardzo krótko ale zwięźle: „Masa ludzi. Bardzo perfekcyjnie przygotowane energiczne wydarzenie. Cudownie było być jego częścią.”  


„LoveFest to najbardziej chaotyczne i euforyczne wydarzenie muzyczne w naszym kalendarzu. Gdzie jeszcze można zobaczyć w jednym dniu Above & Beyond, Paula Oakenfolda i nagich mężczyzn na wrotkach ?” powiedzieli ##0,Above & Beyond##.


„Nie potrafię wyobrazić sobie lepszego miejsca w Ameryce na organizację takiego wydarzenia. To jeden z najlepszych festiwali w Ameryce w tej chwili a będzie na pewno lepiej” – mówił DJ ##0,Dan##Joshua Smith – główny organizator LoveFest tak wypowiadał się w jednym z wywiadów: „Jesteśmy niezmiernie podekscytowani tegorocznym sukcesem imprezy LoveFest. Mieliśmy naprawdę mało czasu na to aby przygotować wszystko w najmniejszych szczegółach. Nieco ryzykowaliśmy, lecz osiągnęliśmy fantastyczny efekt. To niewiarygodne uczucie kiedy w jednym miejscu, podczas jednego wydarzenia spotykają się ludzie z rozmaitych miejsc, kultur, ras i jednoczą się pod jednym parasolem nazwanym SF LoveFest 2006. To wydarzenie jednak nie byłoby tym czym było gdyby nie ludzie, sponsorzy, władze miasta, artyści, pracownicy i producenci. Jestem Wam wszystkim niezmiernie wdzięczny.”


Line-up tegorocznej edycji SF LoveFest 2006W załącznikach znajduje się kilkanaście fotogalerii zdjęć z SF LoveFest 2006.


Tekst: Roman COMPOD Majewski


Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →