News

Set Tygodnia: Marcin Żyski

Był piękny, słoneczny dzień, gdy DJ Inox odwiedził nasze redakcyjne biuro z hasłem na ustach: „Marcin, nagraj promo!” Marcin mocno opierał się takiemu pomysłowi i odkładał jego wykonanie w nieskończoność – zupełnie zresztą nie wiedzieć dlaczego. Być może z braku czasu pomiędzy pisaniem artykułów do DJ Maga, a tworzeniem kolejnych produkcji, które nieustannie i dość pewnie zmierzają ku pierwszemu w karierze autorskiemu albumowi – bynajmniej nie housowemu czy technicznemu! To na razie jednak niespodzianka.

Gdy ostatecznie zebrał w sobie odwagę, spod jego ręki wyszło coś, co zachwyciło nas swoją formą, lekkością przekazu i oddanym w stu procentach 'marcinowym poczuciem humoru’.  Jesteśmy pewni, że już wraz z pierwszymi minutami tego nagrania będziecie równie jak my tu, w redakcji, przekonani o słuszności skierowania go prosto do ramówki cyklu „set tygodnia”.

Powody są co najmniej dwa – pierwszorzędna muzyka inspirowana motywem przewodnim „klubowej pocztówki muzycznej roku 2010” oraz mnóstwo rzadkich w świecie didżejskich setów pomysłów, które swoją drogą są domeną i znakiem firmowym DJ-a znanego dawniej jako Zokratez.

Kawałek Jorisa Voorna połączony z wokalem Whitney Houston, Carl Cox z głosem Boba Marleya, są też acapelle Gorillaz, Massive Attack i … Paktofoniki. Kiedy ostatnio słyszeliście seta z … motywami zaczerpniętymi z „Latającego Cyrku Monty Pythona”? Jest też – w końcu tytuł seta zobowiązuje -zapętlony lektor czytający pewną książkę i kilka słów od ulubionego pisarza Marcina, Kurta Vonneguta.

Tracklista, a raczej Artistlista:

Jurgen Schlachter, John Cleese, Social Disco Scene, Joris Voorn, Whitney Houston, Carl Cox, Bob Marley, Nic Fanciulli, Massive Attack, Kurt Vonnegut Jr, Edwin Oosterwaal, Catz N’ Dogz, Monty Python Flying Circus’ John Idle, Tim Green, DJ Kobe vs Inner City, Pirupa, Gorillaz, Sink, Paktofonika, Radiohead vs Andy Muller, Kurt Vonnegut Jr Reprise

________________________________________________________________________

P.S. Dla tych, którzy dotąd nie byli świadomi, iż redaktor naczelny DJ Magazine Polska jest również didżejem, zebraliśmy kilka opinii po jego występach na imprezach Global Gathering i The Best of DJ Inox w X-Demonie. Jak widać grywa rzadko, ale za to zarówno on sam jak i jego muzyka świetnie trafiają do ludzi na parkiecie.

Global Gathering – Wasze wrażenia:

  • Pablo: „Marcin, Josh, Nic [Fanciulli] bardzo fajnie, zaczynam słuchać techno”
  • Luc Deep: „to co zrobił Zokratez, John Wink i Rundell to po prostu nie do opisania. Pan Żyski pompował aż miło.”
  • DJ Rafuss: „ i jeszcze jedno – Marcin Żyski pierwszy raz słyszałem redaktora DJ Maga i napisze, że mega .. ;] pozdro do niego”
  • igor9: „Marcin Żyski – nie mam pojęcia dlaczego ten człowiek tak rzadko grywa, zagrał niesamowicie! Mocno i z pompą. Podczas seta myślałem sobie, że gdyby miał grać tu całą noc na pewno nikt by nie miał mu tego za złe.
  • Romey: „Najlepsze sety: ASYS i Marcin Żyski.”

The Best of DJ Inox

  • AdiL-no: „Impreza na wielki + Chłopaki dali z siebie wszystko! Szczególne pawa dla Inoxa i Marcina Żyskiego! Dziękuje pięknie!”
  • levusho: „jak dla mnie impreza pierwsza klasa, lineup znakomity, najlepiej pocisnął Quiz, Marcin Żyski i oczywiscie Inox”
  • security: „Super impreza. Najlepsze sety Marcin Żyski , Inox , Sebastian S”
  • enzo350: „Byłem, widziałem i powiem że impreza naprawdę bardzo udana. Świetny LU! Oby więcej imprez na takim poziomie! Quiz i Żyski pozamiatali! Pozdrawiam”Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →