News

Set tygodnia: kompilacja Catz 'n Dogz

Który polski fan muzyki house nie słyszał o Catz 'n Dogz? Pokażcie mi choć jednego ogromnym tłumie, a będę niezmiernie zdziwiony. Duet ze Szczecina, jeszcze do niedawna znany jako jeden z lepszych projektów minimalowych, 3Channels, czego by się nie tknął, obraca to w złoto. Nie wierzycie?

Dla wątpiących – jeszcze przed gwoździem programu – kilka faktów na początek. Wojtek Tarańczuk i Grzegorz Demiańczuk to panowie o szerokim wachlarzu stylów. Mimo ostatecznego zdeklarowania miłości do disco i deep house’u, nierzadko spotkać ich możemy grających nadal swoje dawne klimaty, tech-house i techno. Podobnie ciekawy jest przekrój wydawnictw, w których ukazały się ich produkcje – zapraszamy na Discogs (w załącznikach). 

Wszystko jednak na dobre rozkręciło się w momencie wydania remiksu dla kultowego już hitu Claude’a von Stroke’a, „Who’s Afraid of Detroit” – jeszcze za czasów 3 Channels. Przeszło rok później, nakładem labelu Mothership, należącego zresztą do C.v.S., ukazał się debiutancki album, „Stars Of Zoo”. Nowy image, nowy styl, ale jakość nadal ta sama, o ile nie lepsza. 

Od tamtego czasu, Kotom i Psom wszystko zaczęło się układać jak w nieskomplikowanych puzzlach. Coraz większe wytwórnie – wliczając w to zarządzaną przez Booka Shade, Get Physical – oraz bookingi na całym świecie, od Japonii po Brazylię. We wrześniu będzie miała miejsce premiera ich najnowszego albumu, ukończonego już jakiś czas temu, trzynastoutworowego „Escape from Zoo”. Do współpracy zaproszony został Claude von Stroke, panowie z dOP oraz wokalista Jazzanova, Paul Randolph. Wydawnictwo ukaże się nakładem wspomnianego już Mothership Records, na którego stronie aż kipi wszędzie newsami dotyczącymi Polaków i ich LP. Co ciekawe, wcale nie ograniczają się do działania w samym undergroundzie – już niebawem przecież zobaczymy ich na Enhouse.

Przechodząc do tytułu artykułu, w którym chodzi przecież o ich set, widząc przypadkiem, iż panowie dopiero co zagrali w owianym legendami Panorama Bar, stwierdziliśmy, że to jest to, czego szukaliśmy na przyszły tydzień. Niestety zostaliśmy wyprzedzeni i pozostał nam – według nas – jeszcze większy hit: darmowe udostępnienie długo oczekiwanego przez fanów elektroniki w całej Polsce, zmiksowanej przez nich kompilacji „Poland Calling 2”, która niestety nie ukaże się w formie fizycznej (przynajmniej w najbliższym czasie). Podobnie jak część pierwszą, cechuje ją stuprocentowa zawartość polszczyzny – remiksowo tudzież produkcyjnie. Zapraszamy do odsłuchu, zwłaszcza, że na trackliście figurują najznamienitsze nazwiska polskiej sceny klubowej. Jakie? Przeczytajcie sami i odsłuchajcie – polecamy! 

CD1 

01.Este – Freedom  
02.Milf Meets Minor Scene – Constans (White Jack Dub)  
03.Adrian Kiliszek – Congomania 
04.Deckard – Dfwm 
05.Piotr Bejnar – Nie Chrap Marek 
06.Pol_On – Omorp (Catz‘N’Dogz Remix) 
07.SLG – I love You But I’v Chosen Disco (Exclusive) 
08.Marcin Czubala – Jedwab 
09. Adam Port – Chemistry 
10.Martin Augustin – Erfan Sunshine (Exclusive) 
11.NIN – Violent Heart (Tomasz Wakulewski Voc Mix) 
12.Jacek Sienkiewicz – Beacon 
13.Kasper – Bjorke (Catz’N’Dogz & Pol_On Skandal Remix) 
14 Chelonis R. Jones – Pompadour (Catz’N’Dogz Remix) 
15.Double U & SS – Action Man 
16.Martin Augustin – Bal Del Arie vs. Ninja – Up C1 (Exclusive) 
17.Maximilian Skiba – Last Mambo In Tibilisi 
18.Kesho – Dorcas (Delete Remix) 
19. Pol_On – Mouse’s Dreams


CD2 


01.Wojtek Urbański – Żaby 
02.Dubai Quartet Feat. Novika – 6th Sense 
03.Jackname Trouble – Take N Give 
04.Kamp! – Tales One 
05.Pol_On – After The Party 
06.Jackname Trouble Feat. Antonoise – I Stay 
07.Ines Bloom – In A Dream 
08.Łukasz Seliga – The Dreamer 
09.Jackname Trouble – Don’t Be Afraid & Troubles For You 
10.Phonotick – On The Chill Drop 
11.Jacaszek – I 
12.Electribalt – Economic Hitman 
13.Guiddo – Untitled 
14.Pleq & Manekinekod – Maus 
15.Loco Star – Arps 
16. Jp Phillippe – Deep Resonances (Mikobene Remix)  
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →