News

Set tygodnia: JungleMeister

Funk, big beat, breaki… Takiej mieszanki jako set tygodnia jeszcze nie było! Stosunkowo rzadko bowiem zdarza się, by nagrania z takich imprez wychodziły w ogóle poza klub. Tym bardziej cieszy, iż mikstury z tych gatunków są nam podsyłane.


Autorem seta jest Adam Łyko, znany klubowiczom jako JungleMeister, zwycięzca ubiegłorocznego konkursu Bacardi B-Live. Miejmy nadzieję, że swoim wkręcającym i optymistycznym setem złowi również Wasze umysły. Cóż tu dużo pisać, gdy mieliśmy okazję przeprowadzić z nim mini wywiad – zapraszamy!Opowiedz nam co nieco o swoim secie. Co w nim znajdziemy i w jaki sposób dobierałeś do niego utwory? 


Jest to set typowo do skakania, pozytywny z dużą dawka pozytywnej energii. Taką muzykę staram się grać po klubach. Znajdziecie w nim sporo, od Funk, Disco aż po Breaki – aczkolwiek łatwo znaleźć w secie wspólny mianownik, właściwie to jest kilka. Lubię zmieniać tempo i miksować ze sobą rożne style.


Czy takie rzeczy grasz na co dzień w klubach? 


Dokładnie takie.Większość tracków w secie pochodzi z moich ulubionych labeli.


Gdzie widzisz lepszą reakcję na te klimaty: w klubach, które normalnie grają czarną muzykę, czy w miejscówkach stricte housowych, bo już na pierwszy rzut ucha słychać pewne pokrewieństwo z oboma nurtami. 


Zdecydowanie w klubach nastawionych bardziej na ogólnie pojęta elektronikę, nigdy nie zdarzyło mi się zagrać w klubie nastawionym stricte na czarna muzykę, choć mogłoby to być ciekawe doświadczenie i możliwość konfrontacji z publicznością.

Co sądzisz o takim okołogatunkowym mieszaniu?

Moim zdaniem DJ powinien mieszać, od tego ma mixer i gramofony, byleby tylko dobrze mu to wychodziło… 🙂 
dobrym przykładem może być „Brothers Gonna Work It Out – Chemical Brothers” z 98 roku, moim zdaniem bardzo dobrze „namieszane”  

Podobno wygrałeś w zeszłym roku konkurs Bacardi B-Live. Jak wydarzenie to pomogło ci w karierze DJ-a, która trwa już przecież pięć lat? 


Ciekawe doświadczanie i fajna impreza, na pewno mnie to zmotywowało do dalszego działania i pracy.Gdzie możemy cię zobaczyć i usłyszeć? 


Najczęściej w Krakowie, np. Fabryka, Łódź Kaliska, Krzysztofory, choć zdarzają mi się występy na wyjazdach…


Jakie masz plany na przyszłość, cele do zrealizowania? 


Myślę o produkcji, mam coraz większą ochotę wejść w ten temat – to jeden z celów na 2011.

Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →