News

Sebastian Ingrosso uważa, że marka Saint Laurent skopiowała Swedish House Mafię. Słusznie?

Swedish House Mafia nadal zdaje się prężnie funkcjonować na rynku muzyki elektronicznej i nie tylko. Kilka dni temu ukazał się teledysk do piosenki Heaven Takes You Home, a emocje po występie na Coachelli zdają się dopiero opadać. Taki szybki rozwój wiążę się również z tymi bardziej szemranymi tematami, a mowa tutaj np. o plagiatach. Czy jeden z największych domów mody w Europie skopiował konstrukcję koncertową SHM? Sprawdźmy to!


Swedish House Mafia i modowa drama?

Sebastian Ingrosso za pośrednictwem swojego profilu na Instagramie zarzucił marce Yves Saint Laurent rzekome skopiowanie konstrukcji, która pojawiła się na festiwalu Coachella na wspólnym koncercie Swedish House MafiiThe Weeknda. Jak dobrze wiemy, Szwed lubi zaczepiać różnych celebrytów, a nawet kolegów z branży w postaci np. Nicky’ego Romero. Tym razem sprawa jest naprawdę poważna, bo projekty szwedzkiej grupy i francuskiego domu modowego nie różni prawie nic.

Na niespełna dziesięciominutowym filmie przedstawiającym kolekcję wiosna/lato 2023 widzimy modeli ubranych w różnorodne ubrania z nadchodzącej linii. Wszystko rozgrywa się przy pustynnych widokach, a wybieg skonstruowany na dymiącym się okręgu naprawdę dodaje klimatu. Problem jednak w tym, że przez większość materiału nie widać, co znajduje się w centrum tegoż miejsca. Do czasu! Pod koniec filmu jest widoczny kolejny okrąg, który do złudzenia przypomina konstrukcję, której użyli Szwedzi w swoich występach na Coachelli. Nie jest to umowne podobieństwo, ale tak naprawdę ruchoma kopia pracy zespołu koncertowego Swedish House Mafii.

Wspomniana konstrukcja pojawia się w tym filmie około 08:25!

Czy marka Saint Laurent odpowie na zarzuty szwedzkiego DJ-a? Czy konstrukcja francuskiego domu mody ściśle inspirowała się konstrukcją użytą podczas amerykańskiego festiwalu Coachella? Tego nie wiemy, lecz wiadomo, że projekty te są praktycznie identyczne i obok takiego czegoś Sebastian Ingrosso nie mógł przejść obojętnie. Inspiracja czy plagiat? Dajcie nam znać, co o tym sądzicie na naszej oficjalnej stronie na Facebooku!

Sprawdź także:
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →