News

Schulz vs. Corsten vs. Rank 1

W okolicach lat 2005-2008 trzej opisywani artyści byli w bardzo ścisłej czołówce ulubionych wykonawców użytkowników portalu FTB.pl. Właściwie każdy ich kolejny numer budził wielkie emocje, stawał się kolejnym wielkim przebojem i tylko ugruntowywał ich pozycję. W związku z tym byli stałymi gośćmi polskich eventów i festiwali, mieli liczną i wierną bazę fanów w naszym kraju. 


W tamtych czasach właściwie nie zdarzały się krytyczne uwagi w stosunku do ich muzyki, z całej tej grupy tylko Ferry Corsten eksperymentował z innymi brzmieniami i „zdradzał” czasami trance z muzyką bardziej electro-housową, ale taką, która również nam się podobała (wystarczy wspomnieć album „L.E.F.”). Teraz jednak mamy rok 2013 i wszyscy ci panowie mają za sobą muzyczne skoki w bok, z których nie wszystkie powitaliście z radością. 

Dziś sprawdzamy, jak prezentują się ich najnowsze kawałki – „Remember This” Markusa Schulza właśnie znajduje się na szczycie trancowej listy Beatportu, instrumentalny utwór doczekał się też oficjalnego teledysku. Z kolei u Corstena mamy do czynienia z jedną z najbardziej piosenkowych propozycji w karierze, trochę przypominającą przeboje Ellie Goulding. 

Markus Schulz – Remember This (Official Music Video)

Ferry Corsten feat. Jenny Wahlstrom – Many Ways [HD] ASOT 638


Z kolei panowie z Rank 1 wypuścili właśnie w High Contrast utwór o tytule 13.11.11. Nazwa wygląda jak data określająca dzień sprzed dokładnie dwóch lat, ale tak naprawdę chodzi o coś innego – czas trwania utworu to 13 minut i 11 sekund, a w dodatku jego bpm to 131, 11. Tak przynajmniej twierdzą Benno i Piet, którzy zdecydowali się na długą, niekończącą się kompozycję, przywołującą stare, trancowe czasy, choć zrealizowaną wg aktualnych brzmieniowych standardów. Melodia jest całkiem niezła, przypomina raczej niektóre utwory Jean-Michela Jarre’a, aniżeli dzisiejsze rzeczy. Czyli naszym zdaniem na plus, a Waszym?

Pobawcie się w recenzentów – ile dajecie każdemu z tych numerów w skali od 1 do 10? 

Rank 1 – 13.11.11 [High Contrast Recordings]
P.S. Przypominamy, że Markus Schulz wystąpi już w przyszły weekend w Pradze na Transmission, więcej o imprezie:
Bilety możecie kupić tutaj:
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →