News

Rekord niewydanych remiksów

Bat For Lashes to awangardowa wokalistka, córka pakistańskiego miksta squashowego. Wychowywana w środowisku bardzo różnorodnym kulturowo, nieustannie eksperymentując, stworzyła niezwykle oryginalne brzmienie. W zeszłym roku ukazał się jej drugi album „Two Suns” – dzieło, które przyniosło jej światowy rozgłos i kilka prestiżowych nagród.Jej twórczość porównywana jest do takich postaci jak Bjork czy Roisin Murph, więc jak to zwykle w przypadku genialnych wokali bywa, od razu zainteresowali się nią rozmaici remikserzy. Od ukazania się drugiej płyty BFL w kwietniu, ukazało się mnóstwo bootlegowych przeróbek flagowego utworu z albumu, czyli „Daniela”. Nieczęsto zdarza się tak dobry, świetnie nadający się na elektroniczną przeróbkę wokal, którego remiksy możemy policzyć na palcach jednej ręki.


Samozwańczy producenci, profesjonalni pasjonaci i wielu, wielu innych podjęło się wyzwania zremiksowania „Daniela” z bardzo różnym efektem. Można znaleźć nawet filmy pokazujące kolejne etapy wykonywania przeróbki (Tara Busch), usłyszeć wersję electro, housową, dubstepową, perełki jak na przykład Death Metal Disco Scene Remix, czy wersję bardzo podobną do oryginału za wyjątkiem jakiś delikatnych, syntezatorowych plumkań.Mi udało się znaleźć 11, ale zapewne to nie wszystkie. Poniżej znajdziecie kilka wybranych remiksów – być może gdy pisze te słowa powstają kolejne, świetne albo byle jakie wersje.


Nie ma co się dziwić, rzadko mamy do czynienia z tak chwytliwą melodia jak w „Danielu”. Uwaga, to naprawdę uzależnia – utwór powoduje nawet problemy z zaśnięciem, bo w głowie cały czas minowolnie nucimy ten tekst!
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →