Artykuł

Producenci Abletona narobili apetytu!

Miłośnicy najpopularniejszego w tej chwili na świecie software’u do produkowania muzyki już od jakiegoś czasu czuli w powietrzu nadchodzącą premierę nowego Abletona Live. Jeszcze nie czas na premierę, ale pojawił się pierwszy film, który pokazuje niektóre nowe funkcje i wygląd popularnego Abla.

2-minutowy film prezentuje kilka nowych opcji Abletona, które już robią furorę wśród miłośników. Nowe możliwości automatyzacji (nie trzeba będzie zaznaczać wielu punktów), łatwość szukania odpowiednich dźwięków, nowe możliwości efektów plus całkiem nowe efekty, nowy sposoby wyświetlania, lepszy dźwięk (ciekawe, czy faktycznie?), nowy kompresor „Glue” i nie tylko.

Chyba najbardziej ciekawie i wręcz rewolucyjnie zapowiada się opcja konwertowania gotowej perkusji (ale też harmonii czy melodii) z danego sampla prosto w MIDI! Jeżeli to faktycznie będzie tak proste, jak pokazano na filmie, muzykę będzie można tworzyć jeszcze łatwiej niż do tej pory! W Abletonie czegoś takiego jeszcze nie było, podobne opcje można znaleźć za to w Melodyne i Logicu.

Do tego Ableton zapowiada pojawienie się kontrolera Ableton Push, z którego niewiele na razie odkrywa, ale na wyświetlaczu widzimy w pewnym momencie kręcenie pokrętłem i napis „swing amount”, co może sugerować możliwość wpływu na „globalny swing” – jak to wypadnie w rzeczywistości, przekonamy się niebawem. Trzeba jednak przyznać, że producenci Abletona Live narobili apetytu!

New in Ableton Live 9


Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →