News

Polska wytwórnia spod znaku Byka – 2sher i jego Phatbull!

W kwietniu 2014 roku rozpoczęła się jedna z najważniejszych przygód Wojciecha Tuszyńskiego, dobrze znanego Wam pod pseudonimem 2sher. Dziś jego głównym celem jest uczynienie z Phatbull największej polskiej wytwórni promującej muzykę klubową, w szczególności gatunek trance.

Phatbull Records rozpoczęło swoją aktywność 28 kwietnia 2014, kiedy to w sklepach internetowych pojawił się pierwszy wokalny singiel Wojtka, pt. „Desire”, przygotowany we współpracy z rosyjskim wokalistą, występującym pod aliasem Steklo. Przez pierwszy rok działalności label prezentował przede wszystkim autorskie produkcje 2shera, choć nie brakowało wyjątków: remiks do „Largo” wykonał Jackob Rocksonn, wydano też „Raven” od Chrisa de Seeda, a na kompilacji „Phatball DJ Compilation” gościnnie pojawiły się od utwory m.in. od Bilala El Aly’ego czy duetu Ariel & Danilo.


Po dwóch latach przerwy, Phatbull powróciił (dosłownie!) z podwójną siłą. W czerwcu 2017 wydany został kolejny autorski numer Wojtka, pt. „We Can Be”, w którym wokalnie zaangażował się Nathan Brumley, znany m.in. z utworu szwajcarskiego duetu Waysons – „Homeland”, wydanego w labelu Hardwella, czyli Revealed Recordings.

2Sher feat. Nathan Brumley – We Can Be (Radio Edit)Jednak polski muzyk, mieszkający obecnie w Londynie, nie chce wydawać w Phatbullu wyłącznie swoich produkcji. Właśnie dlatego 2sher przyjął do swojej ekipy zdolnych twórców z naszego kraju, m.in. Marcina Przybylskiego (Martin’s Effect) i Tioana.

Martin’s Effect – Limitless (Radio Edit)


Tioan – Apparel (Preview)Wojtek może także liczyć na pomoc swoich dobrych znajomych. Niedawno wydany został kawałek „Chimera”, stworzony razem z jednym z najbardziej znanych polskich producentów trance, Nitrousem Oxide’m. Singiel zaprezentowano w dwóch wersjach: spokojniejszej (Progressive Mix) oraz dynamiczniejszej (Trance Mix), użytej w oficjalnym wideoklipie.

Nitrous Oxide & 2sher – Chimera (Progressive Mix)


Nitrous Oxide & 2sher – Chimera (Official Video Clip)W ostatni piątek premierę na Beatport miał wspólny utwór Reiklavika i Angel Falls – „Salvation”. Przepiękny, progresywny bit i anielski głos Agnieszki Wasilewskiej – czy można sobie wyobrazić lepsze połączenie? Sprawdźcie sami! Kawałek zaliczył już pierwszy ważny support, w audycji „The Beauty Of Sound” holenderskiego muzyka, Daniela Wanrooya.

Reiklavik feat. Angel Falls – Salvation (Radio Edit)

 

W tym samym dniu, do większości sklepów internetowych trafił singiel dawno niesłyszanego Paula Ercossy, który powinien zachwycić miłośników bigroomowych klimatów, pt. „Hide You”. 

Paul Ercossa – Hide You (Radio Edit)Sam 2sher zaprezentował w lipcu bardzo dynamiczny utwór – „A Message” (debiut w audycji samego Marka Pledgera z legendarnego duetu Smith & Pledgera), który może śmiało prezentować się na wielkich klubowych scenach. Nie inaczej jest ze „Scorpio”, które czeka w kolejce na wydanie (już 6 października; odsłuchy już niedługo na stronach wytwórni).

2sher – A Message
Jednak to nie koniec niespodzianek ze strony Phatbulla! Miłośnicy różnorodnych klimatów będą mogli znaleźć w tej wytwórni coś dla siebie! Premierę będą miały produkcje m.in.: od znanego polskiego duetu Purple Stories, samego 2shera; nie zabraknie też zagranicznych gości, w tym zdolnego włoskiego producenta, który zachwyci fanów psy-progresywnych rytmów. 

To wszystko jest dopiero początkiem misji Phatbulla. Jeżeli tworzycie własną muzykę, również możecie przyłączyć się do współtworzenia polskiej wytwórni, aspirującej do bycia solidną marką na rodzimym – i nie tylko – rynku. Informacji o wytwórni, nowych wydawnictwach oraz o tym, jak przekazać labelowi swoje demo, odnajdziecie na nowo otwartej stronie internetowej: http://www.phatbull.com

Będzie grubo, będzie byczo! Obserwujcie Phatbull Records w mediach społecznościowych:Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →