News

Pojedynek ZDW: Mike van Fabio vs. Thomas Datt

Witajcie! W dzisiejszym artykule zestawię ze sobą teraźniejszość (singiel Mike’a van Fabio) oraz przeszłość (odkopany rework Thomasa Datta sprzed 11 lat!). Nie zabraknie też tradycyjnego 'bonusu’ – tym razem uznałem, że warto dostrzec dwa remiksy CJ Arta, wydane przez JOOF Recordings i Bonzai Progressive. Zapraszam do lektury artykułu po więcej szczegółów.

Michał Fabiś, znany pod pseudonimem Mike van Fabio, ma szczęście do współpracy z legendami gatunku Trance. Po utworach „The Kingdom” oraz „Hope” z Geertem Huininkiem, kompozytorem i jednym z producentów odpowiedzialnych za dawne sukcesy Tiesto, Michał przedstawia nam swój numer z Elles de Graaf, holenderską wokalistką, której głos znacie bardzo dobrze z kultowego „The Sound Of Goodbye” Armina van Buurena (pod aliasem Perpetuous Dreamer).

Mike van Fabio & Elles de Graaf – As Fears Go By (Amsterdam Trance)

42-letnia wokalistka od kilku lat współpracuje z Amsterdam Trance Records, należącym do Raz Nitzan Music. I to właśnie tam został wydany kawałek „As Fears Go By„. Czy wybieracie jego upliftingową energię?

A może… Wasz głos powędruje w stronę Thomasa Datta, czyli Thomasa Krakowiaka, mieszkającego od 24 lat w Stanach Zjednoczonych, który postanowił wzbudzić w nas odrobinę nostalgii?

W 2000 roku duet Breeder (Rowan Blades i Simon Noble) wydali utwór „Tyrantanic„, który przypadł do gustu wielu słuchaczom z całego świata… w tym również Tomaszowi. Pięć lat później, nasz rodak postanowił zrobić swój własny rework tej produkcji. Jednak o jego istnieniu dowiedzieliśmy się dopiero kilka tygodni temu.

Breeder – Tyrantanic (Thomas Datt Rework) by Thomas Datt

Jak napisał Tomek, zdaje sobie sprawę, że dekadę temu nie był na tyle dobry; że to brzmi tak jak brzmi. Ale w mojej ocenie, jego rework mógłby bez żadnego wstydu prezentować się na winylu, tuż obok oryginału. Jeśli tęsknicie za takimi rytmami, Wasz głos na pewno poleci w stronę remiksu naszego rodaka.

Bonus… tak po prostu, 'Z Dobrej Woli’: Dwa remiksy od CJ Arta.

A dziś w bonusowej sekcji natraficie na Artura Fabiańskiego, czyli CJ Arta. Ten bardzo doświadczony producent z Warszawy w ostatnim czasie wydał dwa remiksy dla niezwykle renomowanych wytwórni: JOOF Recordings oraz Bonzai Progressive.

Wytwórnia Johna ’00’ Fleminga zaprezentowała remiks Artura do utworu „Anomaly” Gordeya Tsukanova. Dla Rosjanina to już drugie wydawnictwo – w tym roku i ogólnie (po styczniowej EP-ce „Amphibian / Underwater City”) – dla JOOF.

JOOF 262 Gordey Tsukanov – Anomaly (CJ Art’s Underwater Tales Remix) [Various]

Bonzai Progressive – współzałożone m.in. przez Laurenta Veronneza (Airwave’a) czy Yvesa Deruytera – zaprezentowało zremiksowaną edycję albumu Adriaana Baussensa, znanego pod aliasem Manu Riga – „Surrounded„. Zadaniem Polaka było stworzenie swojej interpretacji utworu „Moments Of Sobriety„. Jak wypadł? Wysłuchajcie:

Manu Riga – Moments of Sobriety – CJ Art Remix (Bonzai Progressive)

Swoje typy (również spoza mojego tekstu) możecie podawać w komentarzach (lub pod ostatnim wydaniem „Polskiej Listy”: http://www.ftb.pl/polska-lista-198-rocksonn-i-siasia_news_99863.htm

Serdecznie zapraszam Was na mój fanpage, na którym codziennie usłyszycie coś ciekawego ze świata muzyki elektronicznej, głównie Trance i Progressive House: http://www.facebook.com/zdobrejwolipl.


Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →