News

Pojedynek ZDW: Andromedha x3 vs. krążek od Monojoke’a

Zapraszam Was na kolejny 'pojedynek’ – muzyczny przegląd najciekawszych propozycji polskich producentów ze sceny elektronicznej. Mój dzisiejszy wybór padł na dwóch twórców progresywnych klimatów: Andromedhę oraz Monojoke’a. Obu twórców może pogodzić… magiczny kamień. Więcej szczegółów w dalszej części tekstu.

Mówiąc Andromedha (mowa oczywiście o aliasie Patryka Soleckiego z Krakowa), myślę: wszechstronny producent, który od kilku lat pokazuje nam przeróżne barwy progresywnych rytmów: od stylów znanych z audycji Above & Beyond („Group Therapy”), po głębokie i mroczne klimaty rodem z Coldharbour Recordings, aż do mieszanek z elementami deep house.

Fani tego artysty przeżywają obecnie prawdziwe oblężenie jego kolejnych nowości. Pierwszą z nich jest „Watching The Red Clouds Passing By„, wybrane przez samego Shingo Nakamurę do kompilacji „Only Silk 04” dla Silk Music. Jak opisuje sam autor – inspiracją dla niego był najcudowniejszy i najintensywniejszy odcień czerwieni, jaki kiedykolwiek zobaczył na niebie w trakcie zachodu słońca. Czy potraficie wyczuć to piękno natury w dźwiękach utworu Patryka?

Andromedha – Watching The Red Clouds Passing By [Silk Music] OUT NOW! by Andromedha

Warto również wspomnieć o nadchodzącej EP-ce dla Freegrant Music (wytwórni rosyjskiego producenta i DJ’a – Maxa Freegranta), z której pragnę zaprezentować numer „Mood Swings„. Premiera już 26 września. Czy dacie się wciągnąć atmosferze tego kawałka?

Mood Swings [Freegrant Music] OUT SEP 26th! by Andromedha

Jeśli obserwujecie scenę Progressive Trance od kilku lat, to nazwisko Matthew Peterson (a tak naprawdę Martin Peťko ze Słowacji) nie powinno być Wam obce – to człowiek, który na swoim koncie ma wydawnictwa dla Saturate Audio czy nieistniejącego już Darkpload Records; dodatkowo – jego produkcje pojawiały się na kompilacjach takich twórców, jak Markus Schulz czy Leon Bolier.

Andromedha postanowił oddać swoim miłośnikom wspólny utwór ze Słowakiem. Warto dodać, że Patryk użył zdjęcia swojego brata (Huberta) do stworzenia okładki, którą możecie podziwiać na Soundcloud przy „Time Traveller„.

Błąd: |

Oj, rozpisałem się na temat Andromedhy, prawda? A przecież nie jest on jedynym bohaterem tego tekstu. Co nie znaczy, że będzie to 'nierówny pojedynek’. Przejdźmy do drugiego 'narożnika’.

Jacek Gumbisz aka Monojoke pojawia się w mojej serii po raz drugi (wcześniej zachęcałem Was do wysłuchania jego numeru pt. „Exile” oraz kolaboracji z Tuxedo – „Taking The Risk”). Nie ma miesiąca, jeśli nie tygodnia, w którym Kielczanin nie zaskakiwał nas nowym materiałem i co najważniejsze – nie ma numeru, obok którego dałoby się przejść obojętnie (ok, ja nie potrafię).

Jednak takie wydawnictwo nie zdarza się codziennie. Powiem więcej – zdarza się po raz pierwszy od niemal dekady. Monojoke dołącza więc do grupy tak uznanych artystów, jak Boom Jinx, Gai Barone czy Solid Stone, którzy – pomimo ogromnego doświadczenia – dopiero na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy, wydali swoje debiutanckie krążki.

„Fooled By The Life” to ponad godzinna podróż poprzez charakterystyczne klimaty Jacka (które cechują zwłaszcza solidne perkusje, nadające rytm i dynamikę produkcjom Polaka), podzielona na 10 utworów. Z albumu wydanego przez polską wytwórnię Electronic Tree, wybrałem kawałek „Chatterbox„.

Monojoke – Chatterbox (Original Mix)

Oczywiście, Wasz głos może powędrować do jednej z pozostałych z dziewięciu propozycji. A nawet do całego wydawnictwa. Serdecznie polecam 😉

Bonus… tak po prostu, 'Z Dobrej Woli’: unitrΔ_Δudio – Sagala

unitrΔ_Δudio to wyjątkowy człowiek na naszym rynku muzycznym. To jedyny muzyk, który w swojej 'dyskografii’ może poszczycić się coverami hitów zarówno (z jednej strony) Paula van Dyka, (z drugiej)… Anny Jantar, Maryli Rodowicz czy Krzysztofa Krawczyka.

https://soundcloud.com/unitraaudio/sagala

Jego najnowsza propozycja bazuje na motywie Krzesimira Dębskiego pt. „Czekam na ojca„, znanym z polsko-niemieckiego serialu dla młodzieży z lat 90-tych – „Tajemnica Sagali”. Czy oglądaliście w dzieciństwie przygody braci Zawilskich? Pamiętacie ten klimat? Jeśli tak, mój bonus może okazać się dla Was bardzo nostalgiczny 🙂

Polska Lista” nie istniałaby bez Waszych głosów. Dlatego zapraszam Was do skorzystania z moich muzycznych sugestii lub własnych propozycji z naszego podwórka i wypisania ich pod ostatnim notowaniem (http://www.ftb.pl/polska-lista-195-as-the-rush-comes-wciaz-na-szczycie_news_99812.htm).

Serdecznie zapraszam Was na mój fanpage, na którym codziennie usłyszycie coś ciekawego ze świata muzyki elektronicznej, głównie (co nie oznacza „tylko” :D) Trance i Progressive House: http://www.facebook.com/zdobrejwolipl.
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →