News

Płyta tygodnia: potrójny Digweed!

Teoretycznie pierwsze Wasze komentarze pod tym tekstem powinny pojawić się co najmniej 3 godziny od jego publikacji. Żeby móc się wypowiedzieć na temat tego wydawnictwa, trzeba najpierw poświęcić mu dużo czasu – „Live in Cordoba” to potrójna kompilacja!

Co najważniejsze – nagrana na żywo. W porównaniu więc do innych wydanych lub udostępnionych jako audycje miksów Digweeda, więcej tu jest energii i imprezowego potencjału. Nie zrezygnował John oczywiście z przestrzeni i progresywnego ducha, ale osobiście wyobrażam sobie udane pląsy przy każdym z zamieszczonych tu utworów.

O każdym też można by napisać osobną opowieść, bo każdy ma swoją ciekawą historię do opowiedzenia, przy każdym można odpłynąć gdzieś daleko, każdy wciąga i intryguje. Fanów Digweeda to nie dziwi, bo wiadomo, że od zawsze ma on zmysł do wynajdywania muzycznych perełek, łączących klimat do wczuwania się z subtelnym parkietowym ostrzem. Czarował nas tak podczas polskiego Global Gathering, w tym roku zabierze nas w podróż podczas Ultra Music Festival w Warszawie.

„Live in Cordoba” to doskonały zestaw urzekających progresów, utwory znajdziecie w szufladach z deep house’em, tech-house’em i techno i faktycznie często tam są całkiem słusznie. Z drugiej strony większość nadawałaby się do kategorii progressive house, ale z wytłumaczeniem, że „nie chodzi o to, co progressive house’em jest nazywane w latach 2010-2012”. To są jednak tylko formalne szczegóły – najważniejsze, że Digweed kolejny już raz nie zawodzi, wciąż jest na progresywnym topie, wciąż pozostaje jednym z najciekawszych gości w świecie muzyki tanecznej.

Rewelacyjna kompilacja, którą polecamy każdemu – najlepiej zagłębiać się w nią późnym wieczorem albo nocą. Chyba że dla kogoś nie ma znaczenia, o której godzinie obcuje z elektroniczną muzyką taneczną bardzo wysokiej jakości. Miód! Zobaczcie, jak niesamowicie było na samej imprezie!

http://www.beatport.com/release/john-digweed-live-in-cordoba/901485

John Digweed Live in Cordoba Argentina at 8am 7/1/12
John Digweed Live In Cordoba CD 1 Preview Mini mix
John Digweed Live In Cordoba Cd 2 preview mix

Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →