Recenzje

Płyta tygodnia: Paul Kalkbrenner!

Kalkbrenner wydał nowy album? Owszem, w ostatni piątek. Nazywa się „Guten Tag” i generalnie zbiera nieco lepsze opinie od poprzedniego, choć trudno mówić o arcydziele.

Właściwie można odnieść wrażenie, że Kalkbrenner nie ma ochoty nagrywać arcydzieła. Podobnie jak w przypadku poprzednego krążka tu również można odnieść wrażenie, że materiał jest jakby trochę niedopracowany, zbyt niepozorny, uproszczony. Nie ma tu rozbuchanych aranżacji, a pewnie mógłby sobie na nie Paul pozwolić, gdyby mu się chciało. Albo raczej – gdyby czuł taką potrzebę.

Najwyraźniej Kalkbrenner doszedł do innego wniosku – chce, żeby jego muzyka była jak najbardziej naturalna, nie chce przekombinowywać, nie chce nad swoimi nagraniami zbyt długo siedzieć. Nawet grafik tworzący okładkę nie miał zbyt wiele do roboty. Również niekoniecznie ma ochotę miażdżyć parkiety – poza „Treummerung” czy „Hinrich Zur See” niełatwo odnaleźć tu imprezowe bangery.Znów obcujemy z czymś raczej intymnym i mocno melancholijnym – więcej tu smakowitej elektroniki niż szalonego tańca. I co ważne: drugi i trzeci raz słuchania wypada dużo lepiej niż pierwszy. Tak więc zachęcamy, by dać „Guten Tag” co najmniej dwie szanse. Bo, jak zwykle u niego, sporo jest fajnych melodii i słucha się tego bardzo miło.

Które numery najlepsze?

Paul Kalkbrenner live – Trümmerung – Berlin Festival 2012
Paul Kalkbrenner – Guten Tag – Snippet Version

ODSŁUCH WSZYSTKICH FRAGMENTÓW:

http://www.beatport.com/release/guten-tag/1003851


Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →