News

Płyta tygodnia: Kosik między Guettą a Aviciim

Pamiętacie artykuł „Kosik między Guettami” z zeszłego roku? Pisaliśmy w nim o sukcesie płyty polskiego producenta na liście najlepiej sprzedających się albumów tanecznych w polskim sklepie itunes – uplasował się wtedy między „Nothing But The Beat 2.0” Davida Guetty, a „Nothing But The Beat” Davida Guetty. Po 13 miesiącach Kosik znów może pochwalić się podobnym wyczynem, oto jego Facebookowy wpis sprzed kilku dni: 


„Znów się udało! W dniu premiery mój album „Secret Life” wbił się na drugie miejsce Top Albums iTunes w kategorii muzyki tanecznej! W nocy wspiął się również na 31. miejsce Top 100 Albums iTunes w ogólnej klasyfikacji wszystkich gatunków. Niemal dokładnie rok temu, 27 września 2012 – „2009-2012 Retrospective Album” również dotarł do 2 miejsca Top 10 Albums muzyki tanecznej, a wśród wszystkich gatunków był na miejscu 27. Dziękuję za wsparcie, dzięki takiemu odbiorowi aż chce się pracować nad kolejnymi numerami!” 

Jakiś czas prezentowaliśmy Wam teaser tego wydawnictwa, dziś już możemy posłuchać całości. A jest czego! To definitywnie nasza płyta tygodnia, w kontekście krajowych wydawnictw być może nawet najciekawsza taneczna płyta w tym roku. Niewiele albumów wydali jak dotąd w 2013 polscy producenci, będziemy mieli chyba problem ze stworzeniem w grudniu TOP 10…


„Secret Life” to bardzo równy materiał, co oznacza, że jeśli polubicie brzmienie pierwszego kawałka „Important Months”, to bardzo prawdopodobne, że reszta albumu również przypadnie Wam do gustu. Może też stać się odwrotnie, ale wierzymy, że tak się nie stanie, bo w każdym z utworów dzieje się coś wciągającego. Pierwsze pięć numerów to płynące i klimatyczne progressiwy, trochę przywołujące na myśl twórczość pewnego bardzo znanego producenta z Kanady. 

Kosik polskim Deadmau5-em? Dlaczego nie, choć produkcje Jakuba wydają się mniej oczywiste, melodie nie wpadają w ucho od razu, więcej w tym… jesiennej atmosfery. 

Szósty w kolejności „Screening” wprowadza trochę zamieszania – rozmyte klawisze ustępują miejsca mocno imprezowemu motywowi, który zdaje się obiecywać więcej tego typu atrakcji w drugiej części albumu. I rzeczywiście: „Flicker” szybko zdobywa nas mięsistym basem i ciekawą partią syntezatorową przywołującą Kalkbrennera, „Unwanted Projection” porywa do tańca skocznym rytmem i nieco oldskul-transowym klimatem, a głębszy „Invisible Paseenger” zgrabnie przechodzi w eksperymentalną „Panoramę”. W tym momencie ten album właściwie mógłby się zakończyć, nie dlatego, że końcówka jest nieciekawa, ale 11 dobrych kawałków bym nam przecież wystarczyło do szczęścia. 

Jednak Kosik dorzuca jeszcze cztery – wyróżniają się zwłaszcza dwa ostatnie. „Up Early” posiada świetny, techniczny groove (trochę szkoda, że nie ma więcej takich numerów!), a wieńczący całość „Liv” to z kolei rzecz melodyjna i wręcz… romantyczna. Piękne zakończenie bardzo fajnej płyty, jednak dobrze, że nie skończyła się wcześniej. 

Jakub Rene Kosik Screening (Album Mix) Tech-House

Jakub Rene Kosik – Flicker (Video Mix)

Jakub Rene Kosik Unwanted Projection (Album Mix) Prog-House

Jakub Rene Kosik Panorama (Album Mix) Techno

Jakub Rene Kosik Up Early (Album Mix) Tech-House

Jakub Rene Kosik – LIV (Original Mix)

FRAGMENTY WSZYSTKICH UTWORÓW:

http://www.beatport.com/release/secret-life/1151637


Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →