News

Płyta tygodnia: Cocoon 100! Jest polski akcent

Wytwórnia Svena Vatha hucznie świętuje dokładnie 100. wydanie! Hucznie, zważywszy na listę zaproszonych gości – producentów. Wśród nich Ricardo Villalobos, Timo Maas, Extrawelt, Nick Curly, Loco Dice, Pig & Dan, Secret Cinema, Legowelt, Minilogue i wielu innych! 

Setny winyl Cocoona to aż 18 utworów! To aż dwa CD i aż trzy analogi. Prawdziwa gratka dla wszystkich fanów stajni Svena i nie tylko – każdy z artystów prezentuje dobry poziom, a niektóre pozycje to prawdziwe perły! Już sam początek uwodzi – rarytas w postaci numeru Villalobosa trudno nazwać powalającym, ale nieźle wprowadza w klimat. Lawrence stawia na funkowy bas, Nick Curly zaskoczył płynącym, progresywnym numerem, Loco Dice wprowadził w trans również dzięki psychodelicznym wstawkom, Recognition (czyli Jacek Sienkiewicz) pociągnął dalej nieoczywisty wątek, proponując wycieczkę w muzyczne głębiny…


Czytelniejszy przekaz i prostszy groove Extrawelt wprowadza trochę światła, Pig & Dan jako pierwsi w zestawie proponują muzykę techno, do pieca następnie dorzucają Secret Cinema, mocno rytmicznie podkręca imprezowy klimat Andre Galluzzi, zaskakująco skoczny jest kolejny na liście Dominik Eulberg. Mocne i mroczne wrażenia otrzymujemy od Electric Rescue, Dundov z Tresherem stawiają na atmosferę, Legowelt na brud i wyładowania, a Minilogue na podróż do wnętrza Ziemi…


Na zakończenie są jeszcze deepowy i zmysłowy Popof, jeszcze głębszy i surowy Frank Lorber, a także nieco irytujący, acz niewątpliwie charakterystyczny epilog w postaci produkcji Timo Maasa (czyli Martina Buttricha?). Reasumując „Cocoon 100” to naprawdę sporo dobroci, każdy miłośnik technicznych dźwięków w nieco głębszej odsłonie znajdzie tu coś dla siebie. Nie jesteśmy pewni, czy kupilibyśmy potrójnego winyla z tym materiałem, ale w mp3 na pewno zaopatrzyć się warto. Na wielu różnych imprezach ten zestaw może być bardzo przydatny. Miłego słuchania, najlepiej wieczorem i na słuchawkach!

P.S. Omawiając kolejność odnoszę się do wersji Beatportowej, bo jak widać poniżej, na fizycznym CD wygląda to trochę inaczej.

Spis utworów:

CD 1 
1. Lawrence – Serpentine
2. Ricardo Villalobos – Arild
3. Nick Curly — When The Wild Horse
4. Sante & Frank Lorber — No More feat. Alland Byallo
5. Legowelt — In The Dawn Of Light
6. Minilogue – Kana
7. Gregor Tresher & Petar Dundov — Superconductor 
8. Extrawelt – Windschatten

CD 2 
1. Popof – Hangover
2. Andre Galluzzi & Dana Ruh – Beetle
3. Timo Maas — Pop A Bubble Flat
4. Loco Dice — Slow Moves
5. Dominik Eulberg — Das Ibizenkische Wohlfühlaroma
6. Pig & Dan — Lonely Symphony
7. Secret Cinema – Supertek
8. Electric Rescue — Invisibles Activists 
9. Recognition — 100 Times


COCOON 100 – COR12100


Ricardo Villalobos – Arild / Original Mix [Cocoon Recordings]

Nick Curly – When the Wild Horse [Cocoon]

Extrawelt – Windschatten (Original Mix)

André Galluzzi & Dana Ruh – Beetle [COR12100DIGITAL]
Dominik Eulberg – Das Ibizenkische Wohlfühlaroma (Original Mix)

ODSŁUCH WSZYSTKICH FRAGMENTÓW:

Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →