News

Pamiętacie hit Zedda i Matthew Komy? Właśnie skończył 10 lat

Jeden z największych hitów Zedda obchodzi właśnie okrągłą rocznicę. Raczej nie jest tajemnicą, o który utwór chodzi…


Wielki hit Zedda

Zedd to artysta, który zajmuje bardzo ugruntowaną pozycję na scenie muzyki elektronicznej. W tym momencie często słyszymy o jego kolejnych wielkich utworach. Producent ten miał okazję wielokrotnie pracować z największymi twórcami EDM. Sam regularnie pojawia się na największych scenach muzyki elektronicznej. 
To wszystko nie jest oczywiście dziełem przypadku. Zedd doszedł do tego ciężką pracą i przede wszystkim hitami, które przekonały do muzyki elektronicznej miliony słuchaczy na całym świecie. Nie jest tajemnicą, że niemiecki producent zdobył chociażby statuetkę Grammy za swój utwór Clarity. Właśnie dziesiątą rocznicę istnienia obchodzi kolejny wielki hit Zedda.
Utwór Spectrum, bo o nim mowa, to jeden z najmocniejszych filarów kariery DJ-a. Kawałek ten wydany w czerwcu 2012 roku stworzony został wraz z amerykańskim piosenkarzem Matthew Komą. Jak można się spodziewać, za stronę instrumentalną w tej współpracy odpowiadał Zedd, a za tekst i wokal Matthew.
Spectrum doczekało się również szeregu remiksów. W formie rozszerzonej utworu można posłuchać chociażby remiksów Armina van Buurena, Arty’ego, KDrew, Headhunterz czy The Lonley Astronaut. Sam utwór jest drugim kawałkiem z albumu Clarity

Przeczytaj też: Nowe kierunki dla wielbicieli elektronicznych festiwali w Europie na lato 2022

Co ciekawe produkcja ta początkowo miała być głównym brzmieniem albumu. Jak mówił sam Zedd, utwór ten ukazywał pełen przekaz albumu: jak dotąd [utwór] najlepiej podsumowuje mój album. Są w nim wokale. Są w nim partie instrumentalne. Jest w nim wszystko. […] tak dobrze pokazuje, o czym będzie album”.
Sam utwór Spectrum zachwyca nawet do teraz świetną melodią wokalu. Kawałek ten po dziesięciu latach zestarzał się w dobrym stylu. Wiadomo, że trendy w muzyce elektronicznej się zmieniają, dlatego też na utwór ten trzeba patrzeć lekko inaczej. Chociaż produkcja już teraz nie zaskakuje niezwykłymi rozwiązaniami czy brzmieniami, tak jak robiła to jeszcze kilka lat temu, to nadal cieszy się sporą sympatią.
Teraz utwór budzi jednak przede wszystkim sporą dawkę sentymentu, który zapewne w przypadku wielu osób związany jest z pięknymi wspomnieniami. Warto zatem poświęcić chwilę i przesłuchać raz jeszcze po dekadzie istnienia jeden z największych hitów Zedda. By nie przegapić innych newsów ze świata muzyki elektronicznej, koniecznie zaobserwujcie nas na Facebooku.

Zedd – Spectrum ft. Matthew Koma

Sprawdź także:

fot. Rukes.com

Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →