News

Nowy album Deadmau5a: Wasze wrażenia

Wydarzenie miesiąca, a dla wielu może nawet i roku – Joel Zimmerman znany światu jako Deadmau5 prezentuje swój czwarty album, podwójny krążek zatytułowany 'While (1<2)’. Od kilku dni materiał jest już dostępny, zapewne spora część z Was zdążyła się już nim bliżej zainteresować i wyrobić sobie o nim zdanie. 

22 maja, gdy poznaliśmy już całą tracklistę tej płyty, znaleźliśmy w sieci prawie wszystkie utwory we wcześniej udostępnianych przez artystę wersjach. Teraz możemy skonfrontować je z tymi ostatecznymi, które trafiły na ten długo oczekiwany album Deadmau5a. 


’While (1<2)’ to 25 utworów, które pokazują wyraźnie wielki talent Joela do komponowania – intrygujących melodii jest tu co nie miara, na brak różnorodności rytmicznej również nie można narzekać. Świetnie się tego słucha między innymi dzięki klimatycznym przerywnikom w rodzaju „”Coelacanth”, „My Pet Coelacanth” czy „Creep”. 

Największym zaskoczeniem są nie tylko dwa remiksy dwóch projektów Trenta Reznora (szefa projektów Nine Inch Nails i How To Destroy Angels), ale też fakt, że echa twórczości NIN słychać też w innych utworach na płycie – chociażby „Silent Picture”, „Somewhere Up Here” czy „Errors In My Bread”. Podobieństwa można znaleźć również w nagraniach, w których główną rolę gra nieco mroczny, melancholijny fortepian. 

Druga część płyty została zdominowana przez zupełnie nietaneczną muzykę, brzmiąca raczej jak filmowy soundtrack, aniżeli zestaw na imprezę („Bleed”, „Ira”, „Monday” i „A Moment To Myself”). Bardzo jesteśmy ciekawi, czy Waszym zdaniem proporcje między muzyką dynamiczną a wręcz chill outową są na 'While (1<2)’  odpowiednie. Wystarczy spojrzeć na liczbę utworów oznaczonych na Beatporcie gatunkiem „electronica” – jest ich aż 16 na 25. Za dużo czy w sam raz? Jak Wam się podoba w ogóle ten album? 

ODSŁUCHY FRAGMENTÓW WSZYSTKICH UTWORÓW:


Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →