News

Nowa 'Generacja’ uznanych producentów!

Pamiętacie utwór Maxa Grahama z wokalistką Neev Kennedy pt. „Sun In The Winter”, wydany przez Coldharbour Recordings w 2010 roku? To właśnie wtedy po raz pierwszy zetknęły się muzyczne ścieżki Kanadyjczyka z Holendrem Stevenem Baanem, znanym pod aliasem Estiva, który zremiksował wspomniany numer. Od tego czasu wiele się zmieniło – obaj panowie odeszli od charakterystycznych dla siebie rytmów, by wgłębić się w świat Techno lub Progressive House. Dziś powracają z pierwszym wspólnym kawałkiem, promującym najnowszą kompilację Grahama – „Cycles 8”.

Siedem lat temu Estiva tworzył produkcje, które – pod względem stylu – mogliśmy stawiać obok takich projektów jak Cosmic Gate czy First State (Progressive Trance w połączeniu z 'elektrycznym’ zacięciem). W tym samym roku, Max Graham wydał swój debiutancki (i jak dotąd jedyny) album pt. „Radio”, na którym dominowały utwory w stylu Progressive Trance. Chyba nikt, widząc i słysząc taki stan rzeczy, nie spodziewał się tego, co zastaniemy na początku 2017 roku.

Max Graham feat. Neev Kennedy – Sun In The Winter (Estiva Radio Edit) + Lyrics
Max Graham – Radio (Artist Album)

Obaj panowie rozpoczęli poszukiwania nowych dla siebie dźwięków. Steven Baan – jak wielu producentów – rozpoczął romans z bigroomowymi (z tego czasu najmilej wspominam solowy numer „Dinodrums”) oraz pop-trance’owymi singlami dla Enhanced Music. Przyjemną odskocznią był oficjalny remiks dla Super8 & Tab i Julie Thompson do numeru „Patience”, wydany w maju 2015 roku.

Estiva – Dinodrums (Original Mix) [OUT NOW]
Super8 & Tab feat. Julie Thompson – Patience (Estiva Remix)

Na kolejny przełom w karierze Holendra czekaliśmy do następnego roku. W kwietniu premierę miała pierwsza EP-ka dla Statement! Music (wytwórni Rubena de Ronde, należącej do Armada Music) „Overwatch / Darcode”, na której Estiva zaprezentował zamiłowania do Progressive House (a zwłaszcza klimatów przypominających styl Erica Prydza) oraz Techno (w tym miejscu polecam sprawdzić kawałek pt. „Stiekem”).

Estiva – Stiekem (Extended Mix)

Po dziewięciu latach działalności (2006-2015), Max Graham zakończył żywot labelu Re*Brand i dołączył do sporej grupy artystów, które przeszły z Armada Music do Black Hole Recordings. W czerwcu 2015 roku poznaliśmy nową wytwórnię Kanadyjczyka pod skrzydłami holenderskiej firmy – Cycles (swoją nazwę wzięła od serii kompilacji oraz audycji radiowej Grahama). Od tego czasu jego oryginalne produkcje są utrzymane w klimatach Progressive House i Techno, lecz nie zapomina on o swojej przeszłości, co potwierdził w kawałku „Moonchild” (wydanym w maju zeszłego roku).

Max Graham – Redemption [Cycles]
Max Graham – Moonchild [Cycles]

W Cycles, Max Graham skupił się na wydawaniu własnych utworów oraz remiksów przygotowanych, m.in. przez Alexa Di Stefano, Tima Pennera czy Solid Stone’a (ten ostatni jest jedynym artystą, który – poza założycielem labelu – wydał w nim autorską EP-kę).

Już sama tracklista najnowszej kompilacji Maxa Grahama „Cycles 8” pokazała nam, że Estiva jest obecnie jednm z ulubionych twórców Kanadyjczyka. Obok ich kolaboracji (o której za chwilę), na krążku znalazły się: ekskluzywny remiks Holendra do „One Hundred” Grahama oraz wspominany już solowy numer „Stiekem”.

Max Graham – One Hundred (Estiva Remix)

„Generation” to mroczny i mocny kawałek obu bohaterów artykułu. Wydany został w dwóch wariantach: Club Mix oraz fenomenalnym Breakbeat Mix z rozbudowanym breakdownem, w którym użyto – jak sama nazwa wskazuje – breakbeatowych elementów. Mimo zamiłowań Maxa i Stevena do techowych dźwięków, zostałem miło zaskoczony tak dynamicznym brzmieniem ich współpracy.

Max Graham & Estiva – Generation (Club Mix) [Cycles]
Max Graham & Estiva – Generation (Breakbeat Mix) [Cycles]


Singiel „Generation” dostępny jest od 6 lutego wyłącznie w sklepie Beatport:
http://www.beatport.com/release/generation/1932338

Podoba Wam się ich połączenie sił? Która wersja wyszła lepiej? Czekamy na Wasze opinie w komentarzach.
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →