News

’Nowa Era Nuery’ – wywiad i odsłuch

W poprzednim tygodniu, 2 lutego, Kyau & Albert zagrali swoją comiesięczną audycję „Euphonic Sessions”. To właśnie w niej usłyszeliśmy radiową premierę nowego – pierwszego od czasu „Centum” (z grudnia 2014 roku) – utworu Levana Nadareishviliego, czyli Nuery. Gruziński producent powraca do nas z EP-ką „Vendetta / Lyse”, która została wydana 13 lutego przez Pure Trance Progressive.
Nawet jeśli nie słyszeliście nic nowego ze strony Levana od ponad dwóch lat, powinniście wiedzieć, że Gruzin nie zniknął z życia publicznego. W naszej krótkiej rozmowie powiedział mi on o genezie utworu „Vendetta”. – „Kawałek został stworzony na potrzeby imprezy GEM FEST 2016. Potrzebowałem czegoś do intro. Otworzyłem swój set właśnie nim, tuż po secie Paul Van Dyka.

Nuera – Vendetta

Rok 2017 będzie 'nową erą’ dla Nuery (którego alias czyta się jako “new era” – nowa era w jęz. angielskim). – „Zdecydowanie; były pewne powody (którymi nie będę Was zanudzał), przez które nie produkowałem zbyt wiele przez ostatnie 2-3 lata, ale teraz jestem w pełni skoncentrowany na muzyce. Tak, to będzie dla mnie przełomowy rok„.

W dniu naszej rozmowy, nie znaliśmy jeszcze drugiego kawałka z jutrzejszej EP-ki. Levan opisał go tak: – „Lyse jest trochę inny, równie energiczny, ale bardziej melancholijny„. Czy miał rację? Sprawdźcie sami:

Nuera – Lyse

Moją radość na widok powrotu Nuery spotęgował widok czarno-szarej okładki EP-ki. Tak, „Vendetta / Lyse” została wydana przez Pure Trance Progressive, sub-label Pure Trance, powstały w listopadzie 2015 roku. Czy gruziński artysta od początku planował, że jego kawałki trafią do wytwórni Solarstone’a?

– „Nie, nie produkuję muzyki dla wytwórni, produkuję to, co czuję i chcę w danym momencie. Zaletą Pure Trance Richarda (Mowatta – przyp.red.) jest fakt, że daje on tobie muzyczną swobodę i nie jest skupiony na trendach jak większość dzisiejszych labeli„.

Pod koniec naszej rozmowy zapytałem Levana o obecny stan gruzińskiej sceny klubowej.

– „Ogólnie, gruzińska scena klubowa bardzo mocno umocniła się w ciągu ostatnich 2 lat. W każdym zakątku świata możesz usłyszeć wiele wspaniałych słów o obecnej scenie Techno w Gruzji, chociaż nie można powiedzieć nic pozytywnego o Trance, poza imprezą GEM fest, na której raz w roku masz szansę usłyszeć legendy gatunku Trance.

Informacje na temat GEM FEST 2017 dostępne są pod linkiem: http://www.facebook.com/events/1232415103448024.

Jeśli zastanawialiście się, jakich gruzińskich producentów – oprócz Nuery oraz duetu Michael & Levan (założycieli wytwórni Mistique Music i Kunai Records) – powinniście znać, Levan pozostawił Wam kilka aliasów. – „Oto kilka z nich: Evol Waves, Sinoptik Music, Gacha Bakradze, Boyd Schidt, Oimactta, Tornike, HVL.”

Cieszę się, że Nuera powrócił do naszej sceny. Dlaczego? Ponieważ za każdym razem, gdy widzę lub słyszę jego alias, czuję wyjątkowy klimat, inspirowany gruzińską kulturą. Zapytałem Levana jakim słowem opisałby swój kraj. Wybrał poniższe słowo:
– „Dom„.

Podziękowania dla Levana Nadareishviliego aka Nuera za wywiad oraz Ciebie – Drogi Czytelniku – za przeczytanie.

Sprzedaż: http://www.beatport.com/release/vendetta-lyse/1944142

www.nueramusic.com
facebook.com/nueraofficial
soundcloud.com/nueraofficial
twitter.com/nueraofficial

Nuera – Green Cape Sunset (Original Mix)
Temple One – Zebra (Nuera Remix) ASOT 497, 498, 500, TATW 361, 362, 366
Nuera – Centum (Original Mix) [OUT NOW]
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →