News

Native Instruments żegna się ze Stanton Magnetics.

Wczoraj, firma Native Instruments, producent oprogramowania serii TRAKTOR ogłosiła bardzo istotne informacje dotyczące zmiany polityki w zarządzaniu produktami dla DJów. Wynika z nich między innymi, iż wraz z końcem 2006 roku wygaśnie istniejący do tej pory partnerski układ  pomiędzy Native Instruments a firmą Stanton Magnetics twórcą pionierskiego systemu DigitalDJ – Final Scratch.


Final Scratch to w skrócie system integrujący dotychczasową, analogową technologię DJską ze współczesną technologią cyfrową dzięki specjalnemu interfejsowi. Pozwala on rozszerzyć istniejący analogowy zestaw DJski o komputer dzięki czemu możliwe jest miksowanie także plików zapisanych na dysku twardym komputera (MP3, WAV itp) w tradycyjny sposób przy wykorzystaniu specjalnych płyt winylowych. W chwili obecnej firma Stanton Magnetics w swoim produkcie Final Scratch na mocy porozumień i układów partnerskich używa oprogramowania firmy Native Instruments – TRAKTOR. To jednak się może zmienić i to już z końcem br. a to za sprawą wprowadzenia nowej polityki firmy. Jednocześnie zapowiedziano, ze obydwie firmy będą nadal pracować nad swoimi produktami i nie zaprzestaną ich produkcji.


Od nowego 2007 roku wydział Native Instruments zajmujący się oprogramowaniem i technologią dla DJów skupi swoje działania nad rozwojem TRAKTOR’a zarówno jako niezależnego narzędzia jak i – w oparciu na posiadaną wiedzę specjalistyczną i inżynieryjną  – kompletnej platformy łączącej w sobie zarówno nowoczesne cyfrowe rozwiązania połączone z istniejącymi systemami analogowymi.


W efekcie planowanych zmian już dziś TRAKTOR DJ STUDIO 3 zostało przemianowane na TRAKTOR 3. W związku z powyższym cenę nowego TRAKTORa 3 w pełnej wersji dopasowano cenowo ustalając nową ceną sugerowaną na poziomie 199 Euro (229 dolarów)


Zapowiedziano również, że wraz z początkiem listopada pojawi się na rynku nowa wersja TRAKTORa sygnowana numerkiem 3.2. W nowej wersji znajdzie się szereg nowych cech jak i poprawek. TRAKTOR zostanie także przystosowany do pracy na komputerach Macintosh wyposażonych w procesory Intel.


Dotychczasowi posiadacze systemów Final Scratch również będą mogli skorzystać z upgrade’u nowej wersji TRAKTORa 3, które będzie dostępne w cenie 99 Euro (119 dolarów). Cena ta odnosi się także do wszystkich legalnych posiadaczy wcześniejszych wersji TRAKTORa.


Native Instruments zapowiedziało również, że w związku z planowanymi zmianami forum poświęcone użytkownikom systemu Final Scratch znajdujące się na ich stronie internetowej będzie utrzymywane tylko do 31 grudnia 2006 roku.  


Tekst: Roman COMPOD Majewski  


Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →