News

Największy numer w historii Swedish House Mafii ma już 10 lat

Aktualne tematy związane ze Swedish House Mafią skupiają się wokół kontrowersji dotyczących ich szeroko promowanej trasy koncertowej Paradise Again. Od momentu wydania pierwszego albumu studyjnego minęło już pięć miesięcy, a my chcielibyśmy wrócić do złotych czasów SHM i przypomnieć Wam, jak powstawał ich największy hit, który ostatnio skończył dziesięć lat. 


Don’t You Worry Child to kawał historii

Utwór przez wielu uznawany za jeden z najważniejszych produkcji historii nowoczesnej muzyki elektronicznej, a zdaniem większości największy sukces wydawniczy Swedish House Mafii – tak określane jest Don’t You Worry Child, które kilka dni temu świętowało dziesięć lat od momentu wydania. Numer ten był singlem promującym drugi album kompilacyjny szwedzkiego zespołu pt. Until Now, który pomimo dość słabych ocen zapadł nam na stałe w pamięci.

Wstępne prace nad piosenką rozpoczęły się już w maju 2010 roku, kiedy to John Martin i Michel Zitron spotkali się w studiu w Sztokholmie. Don’t You Worry Child powstało w wyniku rozmów obu wokalistów o swojej przeszłości i można śmiało powiedzieć, że twór ten narodził się z powodu najczystszej nostalgii. Co ciekawe, to nie Swedish House Mafia mieli pierwotnie wydać ów projekt, lecz właśnie Martin i Zitron, którzy mieli w planach opublikować go jako ich własną kompozycję. Jakiś czas później Michel wysłał Sebastianowi Ingrosso ów demo wraz z kilkoma innymi i w ten sposób możemy teraz słuchać takich przebojów jak Save The World i właśnie Don’t You Worry Child.

Warto dodać, że po przesłuchaniu pierwotnej wersji Don’t You Worry Child w studiu Axwellowi tak spodobał się projekt, że ten leżał na kanapie i prawie płakał ze wzruszenia. Piosenka finalnie została zapowiedziana podczas festiwalu Future Music 2012 w Australii i tym samym stając się oficjalnie pożegnalnym singlem grupy. Doskonale wiemy, co się później stało, a większość z Was pewnie zgodzi się ze mną, że mimo kilku niepowodzeń Swedish House Mafia odżyli na dobre i oby zostali z nami na dłużej!

Jak Don’t You Worry Child podbiło rynek?

Don’t You Worry Child oficjalnie ukazało się 14 września 2012 roku. W produkcję tegoż przeboju było zaangażowanych w sumie pięć osób, a czas prac nad utworem trwał około prawie dwa i pół roku. Myślę, że warto było czekać za takim pożegnaniem, bo nie bez powodu utwór okrzyknięto jednym z najpopularniejszych kawałków w całej historii muzyki elektronicznej.

Numer ten znalazł się na pierwszym miejscu na ośmiu różnych listach przebojów i warto dodać, że na sławetnym US Billboard Hot 100 wylądował na bardzo wysokiej, bo 6. lokacie! Don’t You Worry Child utrzymywał się na zestawieniach radiowych przez trzy lata i znalazł się w trzeciej dziesiątce największych hitów roku 2013 zdaniem Amerykanów! Singiel okrył się w sumie 41-krotną platyną i wspomnę tylko, że na Wyspach sprzedał się w wysokości pięciu milionów kopii.

Don’t You Worry Child jest bezapelacyjnie największym hitem w historii grupy Swedish House Mafia. Ponad 900 milionów wyświetleń na YouTube i 750 milionów odsłuchań na Spotify mówi samo za siebie. Dla nas jest to utwór ponadczasowy i uniwersalny, którego słuchać będą przyszłe pokolenia. Kawałek ten śmiało nazwać można dziełem, którego poruszyło całym przemysłem muzyki elektronicznej!

Przypomnijmy sobie brzmienie tego legendarnego utworu!

Organizujesz wydarzenie i potrzebujesz bileterii lub wypromowania swojego wydarzenia?

Biletomat.pl znamy się na tym, co robimy – dostarczamy emocje uczestnikom wydarzeń, a ich organizatorom zapewniamy 20-letnie doświadczenie w branży rozrywkowej, niezawodność i skuteczność. Chcesz się o tym przekonać? Sprawdź warunki współpracy z bileterią Biletomat.pl, która wraz z Muno.plRytmy.pl i FTB.pl tworzy rodzinę marek grupy mediowej Time For Friends. Naszym celem jest Twój sukces, a dzięki kompleksowej obsłudze przy sprzedaży biletów i promocji wydarzeń jest on w zasięgu Twojej ręki. Dołącz do stale wydłużającej się listy naszych partnerów, z najbardziej znanymi klubami w Polsce i organizatorami największych imprez, koncertów i festiwali.

Sprawdź także:


Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →