News

Największy komercyjny hit Erica Prydza jest już pełnoletni! Pamiętasz ten teledysk?

Największy komercyjny hit Erica Prydza kończy właśnie 18 lat. Utwór ten szokował zarówno brzmieniowo, jak i wizualnie. Chyba nie trzeba tłumaczyć, o jaki numer chodzi…


Narodziny największego hitu Erica

Eric Prydz ma na swoim koncie wiele udanych utworów. Trudno powiedzieć, który z nich jest najlepszy, możemy jednak sprawdzić, który z nich najlepiej wypada pod względem komercyjnym. Tutaj nie ma żadnych wątpliwości, że najlepiej pod tym względem wygląda utwór Call On Me. Tak się składa, że produkcja ta kończy właśnie 18 lat. Żartując, można zatem powiedzieć, że osoby, które urodziły się w czasie premiery Call On Me są w końcu gotowe obejrzeć teledysk do utworu… chociaż do tego jeszcze przejdziemy.
Sam kawałek niesie ze sobą kilka naprawdę ciekawych historii. Niewiele osób wie, że utwór zawiera sampel głosu Steve’a Winwooda z utworu Valerie. Jeszcze mniej wie, że mało brakowało, a produkcję z głosem Winwooda wypuściłby Thomas Bangalter, czyli członek zespołu Daft Punk. Jak do tego doszło?

Przeczytaj też: Eric Prydz z pierwszym remiksem od 3lat! Posłuchaj jego odsłony Consciousness

W 2002 roku Thomas Bangalter i DJ Falcon, występujący wtedy jako duet Together, stworzyli utwór Call On Me, a przynajmniej podwaliny pod niego. Kawałek ten był bowiem zasamplowany jako fragment do wykorzystania na żywo, co faktycznie miało miejsce. Całość naprawdę podobna jest do utworu, który znamy dzisiaj. To jednak nie koniec historii utworu Together.
Do młodych producentów odezwał się bowiem Ministry Of Sound (czyli jeden z najbardziej prestiżowych angielskich klubów) z prośbą o wydanie kawałka. Do tego namawiał ich również David Guetta, wiedząc, że utwór okaże się hitem. 
Artyści stwierdzili jednak, że kawałek nie jest wystarczająco dobry i propozycje odrzucili. Wtedy Ministry Of Sound odezwało się do Erica Prydza. I o ile utwór Call On Me, wydany przez niego w 2004 roku, zawiera kredyty dla Steve’a Winwooda, tak o Together już nic nie wspomina. 

Tohether ( DJ Falcon & Thomsa Bangalter) – Call On Me (Live)

Słuchasz Prydza? Nie, oglądam

Przy okazji samego utworu nie można nie wspomnieć o teledysku. On szokował. Nawet dzisiaj nie można obok niego przejść obojętnie, a jak wiemy, bardzo zmieniły się współczesne standardy w muzyce. Kiedyś jednak połączenie chwytliwego kawałka z bardzo odważnym teledyskiem, który raczej jednoznacznie się kojarzy, okazało się być komercyjnym strzałem w dziesiątkę.
Co z tego, że teledysk zajął 5. miejsce w rankingu NME „50 najgorszych teledysków w historii”, skoro był najczęściej pobieranym teledyskiem wszech czasów w Australii?
Muzyczne wideo osiągnęło taką popularność, że nagrane zostało nawet pełnometrażowe DVD zatytułowane Pump It Up, zawierające faktyczne ćwiczenia z aerobiku wykonywane przez aktorów grających w teledysku. Całość znajdziecie na kanale YouTube Ministry Of Sound
Sam kawałek osiągnął pierwsze miejsce na liście UK Singles Chart, którą zresztą przez długi czas dominował. Produkcja zajęła również w 2004 roku pierwsze miejsce chociażby na niemieckiej i irlandzkiej liście przebojów oraz drugie na australijskiej.
O tym utworze się po prostu mówiło. Był kontrowersyjny, był chwytliwy, po prostu był hitem. Jest to również jedna z większych produkcji, która wprowadziła muzykę elektroniczną do radia. Nawet teraz możemy posłuchać Call On Me od czasu do czasu w stacjach radiowych.
Ericowi Prydzowi oczywiście gratulujemy tak ogromnego sukcesu. I chociaż na naszym profilu na Facebooku nie znajdziecie półnagich ćwiczących kobiet (z tego co mi wiadomo), to codziennie czeka tam na Was najświeższa porcja newsów ze świata muzyki elektronicznej, więc zachęcam do sprawdzenia. 

Eric Prydz – Call On Me (Official HD Video)

Organizujesz wydarzenie i potrzebujesz bileterii lub wypromowania swojego wydarzenia?

Biletomat.pl znamy się na tym, co robimy – dostarczamy emocje uczestnikom wydarzeń, a ich organizatorom zapewniamy 20-letnie doświadczenie w branży rozrywkowej, niezawodność i skuteczność. Chcesz się o tym przekonać? Sprawdź warunki współpracy z bileterią Biletomat.pl, która wraz z Muno.plRytmy.pl i FTB.pl tworzy rodzinę marek grupy mediowej Time For Friends. Naszym celem jest Twój sukces, a dzięki kompleksowej obsłudze przy sprzedaży biletów i promocji wydarzeń jest on w zasięgu Twojej ręki. Dołącz do stale wydłużającej się listy naszych partnerów, z najbardziej znanymi klubami w Polsce i organizatorami największych imprez, koncertów i festiwali.

Sprawdź także

fot. Rukes.com

Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →