News

Muzyka klasyczna odcinek 2

Spodobał Wam się zeszłotygodniowy odcinek „Muzyki klasycznej” na FTB.pl, obiecujemy więc regularne dostawy wspomnień. Co piątek. Na wszelki wypadek, gdyby dla kogoś brakowało w dzisiejszych czasach pomysłowych kawałków, będziemy cofa się w czasie do lat, kiedy powstawały pamiętne arcydzieła albo po prostu świetne numery, często już mniej lub bardziej zapomniane.

2001

Zaczynamy od propozycji housowej. Antoine Clamaran miał swego czasu w Polsce bardzo wysoką pozycję. Sporo z jego pompujących numerów stawało się klubowymi hitami, jednym z nich był absolutnie szalony track „Dance 2”. Kto nie miał okazji przy nim pląsać, niech żałuje! W 2001 mija 10. rocznica ukazania się winyla z tym sztosem. A przy okazji – któż by pomyślał, że takie pompujące disco-house’y po prawie dekadzie powrócą na parkiety.

Antoine Clamaran – Dance 2 (Original Mix)

2003

Teraz przechodzimy w bardziej techniczne rejony, choć współtwórcą tego zdecydowanie miażdżącego kawałka jest gość, który chwilę wcześniej robił euro-trance. Mauro Picotto razem z Ricardo Ferrim wysmażyli jeden z najpotężniejszych bangerów wszech czasów, kosmiczna energia tego numeru powala za każdym razem, zwróćcie też uwagę na rozbudowaną aranżację. Mistrzostwo!

Mauro Picotto and Riccardo Ferri – New Time New Place (Original Mix)

2005

Rank 1 od zawsze zasypywali trancowe imprezy niezapomnianymi numerami, ale ten remiks dla Mr Sama był małym zaskoczeniem. Zamiast mszalnego breakdownu mamy tu energetyczny motyw, który nigdy się nie zestarzeje. Zgadzacie się? Co ciekawe, trudno znaleźć na Youtubie dobrej jakości wersję. Nie szkodzi to – dobra muza obroni się nawet słuchana ze starej kasety.

Mr Sam – Lyteo (Rank 1 Remix)

Ile dajecie tym kawałkom w skali od 1 do 10?

Polub ftb.pl na Facebooku:

Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →