News

Muzyka basowa w Europie. Promotorzy i festiwale warci uwagi

Garstka informacji dla fanów muzyki basowej. Których promotorów i organizatorów wydarzeń muzycznych warto obserwować? Sprawdź! 


Basowa muzyka w Europie – gdzie i kiedy?

Mamy bardzo dobrą informację dla fanów muzyki basowej, którzy obserwują nasz portal i przeglądają go w poszukiwaniu informacji na temat wydarzeń muzycznych związanych z muzyką basową. Dzisiaj skupimy się na przedstawieniu propozycji pochodzących z okolic granic naszego kraju, które według nas warto obserwować. Krótko i zwięźle dowiecie się co dzieję się w krajach bliskich Polsce i które mogą okazać się dobrą okazją do zobaczenia dobrego basowego line-upu. 
U nas dużo się nie dzieje, ale czy problemem będzie dostanie się do innego europejskiego kraju? Absolutnie nie! Szczególnie teraz, gdy można znaleźć bilety lotnicze w obie strony za bardzo małe pieniądze, nocleg wykupić w kilka osób i już mamy ciekawą propozycję dla fanów muzyki basowej. Czasami początkujący organizatorzy wydarzeń nie mają dużego zasięgu w sieci, co może powodować mały dostęp do informacji o wydarzeniu. Ja przygotowałem dla was garstkę informacji na temat tego, kogo warto obserwować i jakie wydarzenia szykują się w niedalekiej przyszłości.

Bass Paradise, Węgry

Pierwszą opcją będzie nowy festiwal muzyczny Bass Paradise, o którym pisaliśmy już we wcześniejszych artykułach. Jest on jedną z najlepszych propozycji dla fanów muzyki basowej. Potężny lineup, który zbudowała organizacja Next Level może przyciągnąć tłumy ludzi nie tylko z Węgier, ale też z całej Europy.
Warto wspomnieć, że Next Level mają już na swoim koncie dziesiątki zorganizowanych wydarzeń basowych i wciąż zyskują na popularności. W tym roku na Bass Paradise będzie można zobaczyć występy takich reprezentantów muzyki basowej jak m.in. Eptic, Marauda, Kayzo, Sullivan King czy Subtronics. To tylko kilka największych aliasów, a całości dopełni bardzo długa lista supportujących producentów wartych uwagi. W te wakacje kierunek Budapeszt!

Blacklist Festival, Niemcy

U naszych zachodnich sąsiadów możemy znaleźć imprezę, o której wie na pewno każdy fan muzyki basowej. Ekipa Blacklist organizuje wydarzenia już kilka dobrych lat, przyciągając na nie masę basowych fanów. W tym roku na Blacklist Festival na pewno pojawi się mocna reprezentacja bassu, ale na ogłoszenia artystów musimy jeszcze trochę poczekać. Wydarzenie odbędzie się 8 października w niemieckim Oberhausen. Zachęcam do obserwowania!

RAMPAGE, Belgia

W Belgii od kilku dobrych lat odbywa się największy festiwal muzyki dubstep i drum and bass w Europie. Rampage to basowy weekend na hali w Antwerpii, ale od kilku edycji również wydarzenie open air. Na te wydarzenia zjeżdża się cała Europa aby zobaczyć występy największych basowych gwiazd. Przez ostatnie edycje przewinęły się takie aliasy jak Excision, Pendulum, Noisia, Marauda, Virtual Riot czy Dirtyphonics

Ambassad Open Air, Francja

Ciekawą opcją może okazać się również jednodniowa impreza we Francji. Ambassad Open Air to impreza, na której będzie można usłyszeć muzykę dubstep i drum and bass. Bilety na imprezę odbywającą się 10 lipca są dostępne już od dłuższego czasu, a w rozpisce artystów pojawiają się takie aliasy jak A.M.C, Kompany, Kai Wachi, Marauda, Mefjus czy Virtual Riot

EZ, FVCKOFF i Electroklit

Kolejne propozycje to małe organizacje, które według mnie warto zaobserwować. Są to EZ, FVCKOFF i Electroklit. Ekipa z EZ zorganizowała już masę wydarzeń a na nadchodzącym Summer Session pojawi się m.in. Monxx! FVCKOFF zorganizowali ostatnio wydarzenia na których zagrali Annix, SampliFire czy Qoiet, więc warto również mieć ich na uwadze. Electroklit organizują wydarzenia we Francji. I chociaż nie posiadają w swoich line-upach dużych basowych aliasów, to już udało im się zaprosić na przykład Aweminusa czy Oddprophet. Zachęcam do obserwowania i wspierania takich wydarzeń!

Blacklist Festival 2019 | Official Aftermovie

Sprawdź także


Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →