News

Muzyczni Mikołajowie: Przegląd świątecznych prezentów AD 2016

Święta to nie tylko czas odpoczynku, kilku chwil z najbliższymi czy podsumowań. To również czas prezentów. A czy może być lepszy prezent dla melomana niż dobra darmowa produkcja / remiks od lubianego producenta? Dziś przedstawię Wam garść ciekawych niespodzianek ze świata muzyki klubowej. Zapraszam:

1. voxy p – We Live

Prawdą jest, że utwór Scotta Pugha trafił w moje ręce w okresie przedświątecznym (15 grudnia), jednak zaliczyłem go do mojej selekcji ze względu na ciekawe brzmienie. To właśnie tą produkcją, Brytyjczyk – którego twórczość niejednokrotnie pojawiała się na falach BBC Radio 1 – rozpoczął swoją serię darmowych wydań pod nazwą „VPF”.      

voxy p – We Live (Free DL) by voxy p


2. Jaap Ligthart – „Bootleg Christmas Giveaway”

20 grudnia holenderski DJ i producent napisał do swoich obserwatorów: „Znalazłem kilka starych bootlegów na moim dysku; który z nich chcielibyście otrzymać na święta?”

Po czym zaprezentował następującą listę:

Petter – These Days
Grand National (& Sasha) – Talk Amongst Yourselves
Sasha – Wavy Gravy
Timo Maas – Unite
Cat Power – Cherokee
Matthew Herbert – It’s Only (Koze Remix)
Hawkshaw & Holden – Fine Day
Nathan Fake – Outhouse

Pod postem pojawiło się kilkadziesiąt odpowiedzi. Lighthart postanowił zadowolić wszystkich i oddał za darmo wszystkie wymienione bootlegi i edity w formie paczki. Przyznam, że moimi ulubionymi interpretacjami są: „Wavy Gravy” i „Fine Day”. Poniżej znajdziecie krótkie urywki wszystkich prac; archiwum jest dostępne pod przyciskiem „Free Download”.

Bootleg Christmas Giveaway by Jaap Ligthart

3. Motorcyle – As The Rush Comes (Solid Stone Remix)

Chyba żaden inny utwór amerykańskiego duetu Gabriel & Dresden nie zyskał takiej ilości nieoficjalnych przeróbek, jak „As The Rush Comes” (choć nie mam pewności czy „Beautiful Things” z głosem Andain nie przebiło pod tym względem wspomnianego numeru Motorcycle – projektu Josha i Dave’a z wokalem JES).

W tym roku swoje wersje zaprezentowali m.in.: argentyński duet Heatbeat oraz Kanadyjczyk Elias Barouche, znany pod aliasem Solid Stone. Jak z tym nieśmiertelnym trance’owym klasykiem poradził sobie artysta, którego debiutancki album „Introspection” w mijającym roku został wydany przez wytwórnię Markusa Schulza – Coldharbour Recordings? Sprawdźcie:

Motorcycle – As The Rush Comes (Solid Stone Remix) [Free Download] by Solid Stone Music


4. Trans X – Living On Video (Bottai Rework)

Wielki hit lat 80-tych, przypomniany w pierwszej dekadzie XXI wieku przez Pakito, tym razem odświeżony przez Włocha Giovanniego Bottai’a; znanego m.in. z wydań dla Protocol Recordings (wytwórni Nicky’ego Romero), Sosumi Records (o którym za chwilę) lub oficjalnego remiksu do „Cool” autorstwa Alesso.

Oto jak brzmi „Living On Video” AD 2016:

Trans X – Living On Video (Bottai Rework) Free Download by Bottai

5. Sosumi Records – #12DaysOfSosumi

Najbardziej znany label wydający muzykę za darmo, czyli Sosumi Records, założony i prowadzony przez Krydera (Krissa Knighta z Wielkiej Brytanii), przygotował niezwykłą gratkę dla swoich fanów: przez 12 dni (12-23 grudnia) wypuszczał jedną darmową produkcję od zaprzyjaźnionych artystów, m.in.: Styline’a, Alexa Guesty czy Cashmere Jaxx.

„#12DaysOfSosumi” jest reprezentowany w tym artykule przez „La Paz” duetu Hiisak & Djerem, w którym użyto motywu z „Papa’s Got A Brand New Pig Bag” grupy Pigbag. Numer zyskał support Steve’a Angello, Chuckie’go, Ummeta Ozcana, Yvesa V, Toma Swoona i wielu innych.

Reszta kawałków ze świątecznej serii Sosumi Records dostępna jest na profilu wytrwórni na Soundcloudzie.

Hiisak & Djerem – La Paz [FREE DOWNLOAD] by Sosumi Records

 

6. Markus Hakala – Lanikai (Original Mix)

Fiński producent znany jest z tego, że lubi dzielić się swoimi produkcjami za darmo, nawet bez konkretnej okazji. „Lanikai” to kolejna pozycja w jego karierze, w której dzieli się z nami bardzo przyjemnym, wesołym progresywnym klimatem. Czy dacie mu się ponieść?

Podobnie jak w przypadku voxy’ego p, Markusa również możecie wspierać poprzez dobrowolne wpłaty na PayPal. Więcej szczegółów na Soundcloudzie.

Markus Hakala – Lanikai (Original Mix) [FREE DOWNLOAD] by Markus Hakala


7. Moonman – Galaxia (Alex Di Stefano Rework)

Jak widzicie, odświeżenia starszych utworów dominują wśród świątecznych prezentów od producentów muzycznych. Włoch Alex Di Stefano, znany z łączenia stylów Techno i Trance (głównie dla Outburst Records), pokazał nam, że potrafi stworzyć melodyjną kulminację.

Ten (już 20-letni!) klasyk Ferry’ego Corstena był wcześniej remiksowany przez takie tuzy jak Solar Stone (w czasach, gdy wraz z Richardem Mowattem, projekt współtworzył Andy Bury) czy Breakfast. Jak wypadł Alex na ich tle?

PS. W przypadku tego remiksu musicie się pospieszyć – będzie go można pobrać jedynie do 7 stycznia 2017 roku.

Moonman – Galaxia [Alex Di Stefano Rework] – Free download until January 7th by Alex Di Stefano

 

8. Outburst Records – Outbreak Volume 2 (Part I + Part II)

W poprzednik roku Mark Sherry zaprezentował pierwszą odsłonę „Outbreak”, na której znalazło się pięć produkcji od artystów znanych z oficjalnych wydań Outburst Records.

Tym razem niespodzianka szkockiego DJ’a i jego labelu jest znacznie większa – złożyły się na nią aż dwie EP-ki (zaprezentowane kolejno 24 i 28 grudnia).

Wśród 10 utworów znajduje się również interpretacja słynnego „Star 69” Fatboy Slim w wykonaniu Paula Thomasa (Wielka Brytania) i FabSky’a (Stany Zjednoczone).

Paul Thomas & Fabsky – Star 69 (Original Mix) [FREE] by Outburst Records


9. Alen Milivojevic vs Lewis & Human Resource – Dominator (Tempo Giusto Hybrid)

Co stanie się, gdy połączymy numer znanego bośniackiego producenta Techno z klubowym klasykiem (przypomnianym w tym roku przez Armina van Buurena)? To właśnie w swojej 'hybrydzie’ zaprezentował nam Fin Tuomas Lähteenoja aka Tempo Giusto. Muzyczna jazda bez trzymanki!

Alen Milivojevic vs. Lewis & Human Resource – Wrong Dominator (Tempo Giusto Hybrid) [Free Download] by TEMPO GIUSTO

10. Indecent Noise – Uroboros (Original Mix)

Na sam koniec polski akcent. Aleksander Stawierej, założyciel labelu Mental Asylum Records, zdecydował się w tym roku oddać aż pięć darmowych produkcji i remiksów. Do tej pory otrzymaliśmy trzy prace Indecenta Noise’a, w tym niewydany kawałek z zeszłorocznej kompilacji „Mental Asylum Chapter 3” – „Uroboros”. Jeżeli uwielbiacie moc i mroczny klimat naszego rodaka, ten prezent pod wirtualną choinką zachwyci Was bardziej, niż niejeden podarunek pod tą prawdziwą.

Indecent Noise’s End of the Year Giveaway 3/5 by Indecent Noise

 

A czy Wy macie swojego faworyta wśród tegorocznych świątecznych darmowych produkcji? Czekamy na Wasze propozycje w komentarzach.
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →