News

’Most People’, czyli R3HAB w końcu w wydaniu nie slap house’owym

 Długo nie musieliśmy czekać na nową premierę od R3haba, już teraz dostępny jest kawałek współtworzony z zespołem Lucas Graham. Sprawdź to!


Fortuna kołem się toczy

Fadil El Ghoul znany nam jako R3hab obecny jest na scenie muzycznej już od 13 lat. Można przepadać lub nie za jego wcześniejszą twórczością ale trzeba przyznać, że DJ marokańskiego pochodzenia odcisnął swoje piętno w historii muzyki elektronicznej. Jego szlagierowe utwory można kojarzyć głównie z epoką big room house’u. 
Właśnie wtedy dzięki kolaboracji z VINAI czy Deorro światło dzienne ujrzały Flashlight, How We Party czy Samurai. Nie sposób w tym miejscu nie wspomnieć o polskim akcencie jakim była współpraca z naszym rodzimym Skytechem przy utworze Tiger. Milionowe zasięgi to coś co R3hab z pewnością może wspominać z uśmiechem na ustach gdy mowa o starej erze big roomu. 
Nie, żeby w kolejnych latach producent miał na co narzekać. Gdy miejsce big room house’u zajęła cała grupa gatunków future jego utwory Lullaby czy BAD! bardzo szybko zyskały siedmiocyfrowe liczby wyświetleń. 
Pewnie niektórzy z was zauważyli już tą ciekawą tendencję Ghoula do brania aktywnego udziału w wyścigu o jak największe wyświetlenia. Kosztem swojego własnego stylu DJ stara się nadążać za nowymi trendami. Nie inaczej było gdy pierwsze slap house’owe kawałki zaczęły zyskiwać większe wyświetlenia, mieliśmy okazję po raz kolejny usłyszeć nowe 'zupełnie oryginalne’ oblicze artysty.

R3hab vs Skytech & Fafaq-Tiger 

W poszukiwaniu swojej własnej drogi

Chociaż skryta broń R3haba jaką jest podążanie za trendami wcześniej zdawała się działać bez zarzutu w przypadku slap house’u zadziałała jak swego rodzaju miecz obosieczny. Co prawda Marokańczyk nie miał prawa narzekać na brak rozgłosu w sieci, jednakże pomiędzy licznymi premierami w grupie społeczności zaczęły się pojawiać głosy, że taka gonitwa za liczbami nie przystoi artyście tej klasy a teraźniejszy styl nie ma najmniejszego 'podjazdu’ do jego wcześniejszych produkcji.
Być może DJ przyjął sobie komentarze fanów do serca bo już teraz mamy okazję posłuchać utworu Most People który różni się gatunkowo od jego wcześniejszych tegorocznych produkcji. R3hab w collabie z duńskim zespołem Lukas Graham prezentuje nam wiele nowatorskich rozwiązań.

      Posłuchaj też: Wiemy kiedy odbędzie się UNTOLD Festival 2022

Użycie dźwięku z harmonijki ustnej w refrenie nadało całemu utworowi mocno „country” charakter. Wokal Lukasa Forchammera naprawdę zapada w pamięć, a akordy użyte w utworze są bardzo chwytliwe. W połączeniu z wysoką żwawością mamy niemal pewność, że Most People jako kolejny utwór R3haba wykręci wysokie liczby. Całość utworu dryfuje gdzieś pomiędzy dance-popem a tropical house’m. 
Warto zauważyć, że nie są to najpopularniejsze gatunki muzyki elektronicznej w tym momencie, co może podsunąć dwa wnioski. Albo R3hab podejmuje pierwsze kroki w celu znalezienia swojego własnego stylu albo bieżące trendy EDM czeka kolejna rewolucja… Całości utworu posłuchacie już teraz na platformie YouTube do czego serdecznie zachęcamy.

R3HAB x Lukas Graham-Most People

Sprawdź także


Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →