News

Moonbeam 'Dookoła Świata’ – nowy album

Niektórzy mogą powiedzieć, że przewlekły, zimowy klimat w Rosji wymaga ciepłych, melodyjnych kompozycji. Inni powiedzą, że w czasach recesji, muzyka oparta na transie działa tam jak idealne ukojenie dla nerwów. Jeden fakt jest pewny: Rosja w swojej historii wydała na świat świetnych artystów muzyki tanecznej. Przez ponad pół dekady, bracia Pavel i Vitaly Khavleev, aka Moonbeam, mogą wliczyć w to siebie, jako jednych z największych przykładów, a ich oczekiwany album „Around The World” z pewnością dołoży kolejną cegiełkę do ich ciężko zapracowanego statusu.

Po ich relatywnie krótkim okresie zaangażowania w scenę, dyskografia Moonbeam wygląda imponująco. Wydano ponad pięćdziesiąt ich utworów – i równie wiele remiksów – które grane były na całej planecie przez takie sławy jak Above & Beyond, Tiesto, Armin van Buuren, Cosmic Gate, Judge Jules, Markus Schulz, Matt Darey, Paul van Dyk, Ferry Corsten i wielu innych. Przypisanie ich do litery T jak trance, byłoby limitem dla tego duetu. Kawałki Moonbeam zaczynają się na głębokim minimalu, przez wykwintny progressive, delikatny trance aż do bigroomowego, atmosferycznego techno, czasem nawet uzupełniane wpływami balearycznymi.

Moonbeam stworzyło dla nas dwunastościeżkowy, wysokiej jakości album, podnoszący poprzeczkę   dla przyszłych trancowych muzyków. Rosyjscy bracia to utalentowani producenci, co pokazuje nam  każdy utwór tej podróży przez namalowany ich pędzlami krajobraz muzyczny. Głębokie i nastrojowe utwory instrumentalne, a zaraz obok kawałkami z podniebnymi wokalnymi, wszystkie mające wspólny mianownik: jedwabisty, melodyjny dotyk delikatnej, charakterystycznej dla Moonbeam, ręki, unikającej oczywistości, czyniącej „Around The World” albumem pasującym zarówno do relaksowania się, jak i na parkiety klubów.

Chociaż premiera albumu miała miejsce już jakiś czas temu, newsletter od Moonbeam doszedł do nas zaledwie dwa dni temu, przypominając nam o tym świetnym wydawnictwie. W zamian za spóźnienie, możemy zaproponować chyba tylko jedno – zebraliśmy w załącznikach cały album, kawałek po kawałku – zapraszamy!

Tracklista:
 
1.  Life Tree (with J-Soul)  
2.  Song For A Girl (feat. Blackfeel Wite)
3.  Through A Fog
4.  Look Around (feat. Daniel Mimra)
5.  Breathless
6.  Evelyn (feat. Ali.Bi)
7.  Save The World (with Mars Needs Lovers)
8.  Elephant Ride (with Akshai featt. Avis Vox)
9.  Closer To Me
10. The Lilt (feat. Avis Vox)
11. Forever Sun
12. Falling Stars
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →