News

Moderat kończy trasę koncertową

Nie jest to jednak do końca zła wiadomość, ponieważ berlińskie trio zrobiło sobie jedynie przerwę na nagranie nowego albumu. Ich debiut w zeszłym roku narobił dużego zamieszania w elektronice, bo rzadko się zdarza, by postaci tego formatu zainicjowały współpracę, a do tego kooperacja rzadko bywa tak udana. Duet Modeselektor i Apparat wspólnie stworzyli bez wątpienia jeden z najważniejszych albumów elektronicznych XXI wieku.


Fuzja wybitnych umiejętności producenckich i niezłych wokalnych Saschy Ringa aka Apparata i talentów muzycznych Gernota Bronserta i Sebastiana Szarego to bardzo spójna kolaboracja, o czym świadczą bardzo wysokie noty dawane płycie przez dziennikarzy na całym świecie (w polskim DJmagu to płyta roku numer 2).


Wiadomość o zakończeniu trasy nie powinna zmartwić szczególnie Polaków, bo trio pojawiło się w zeszłym roku w naszym kraju dwa razy – przy okazji festiwalu Audioriver i jako support grupy Radiohead na poznańskiej Cytadeli. W tym miejscu pojawia się pewna kontrowersja, bo jeśli wysłuchamy kilku live actów zagranych właściwie w każdym zakątku świata podczas trasy w 2009 roku, możemy zauważyć, że live’y te są bardzo do siebie podobne.Podobne zarzuty pojawiały się przy okazji takich tuzów jak Chemical Brothers (rekordziści, w ciągu kilku lat grali to samo z dokładnie takimi samymi wizualizacjami!) czy Daft Punk. Można powiedzieć, że taka już specyfika muzyki elektronicznej – pewna powtarzalność jest wpisana w jej podstawy. Aktualnie możemy pobrać live’a Moderata z okazji 7000 tysięcy fanów na facebooku, którego trio zagrało na festiwalu Electric Picnic.


Tak czy inaczej kolejna płyta Moderata będzie z pewnością jednym z najbardziej wyczekiwanych wydawnictw tego roku (jeżeli do niej dojdzie). Miejmy nadzieję, że panowie znów zawitają nad Wisłę, bo ich występy na żywo to bardzo widowiskowe wydarzenie, również za sprawą niezwykle oryginalnych wizualizacji w wykonaniu Pfadfinderei.
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →