News

Mark Knight: „Każdy A&R ma straszną historię o przegapieniu hitu. Moją jest ta z Aviciim”

Mark Knight to jeden ze starszych przedstawicieli artystów gatunku muzyki EDM. Jest jednym z pionierów wytwórni Toolroom Records, a w czasie swojej wieloletniej kariery wydawał numery z największymi gwiazdami z branży. W wywiadzie dla portalu EDM.com opowiedział on o swojej przykrej przygodzie z Aviciim, której prawdopodobnie żałować będzie do końca swojego życia. Sprawdźmy, co tam się wydarzyło!


Szansa, której Mark nie wykorzystał

Kilka dni temu w serwisach streamingowych oficjalnie pojawił się remiks Marka Knighta do piosenki My Feelings For You autorstwa Aviciiego i Sebastiena Drumsa. Oryginalna wersja tego utworu została wydana prawie dwanaście lat temu i wersja brytyjskiego DJ-a jest hołdem dla całej twórczości młodo zmarłego Szweda. Mark jednak miał niefortunną przygodę z Timem, którą określił tak dopiero po jakimś czasie.

Po raz pierwszy spotkałem się z Timem, kiedy grał jeden ze swoich pierwszych koncertów w karierze. To było chyba w Holandii, lecz nie jestem w stu procentach pewny. Pamiętam, że narastał na niego hype  był młodym dzieciakiem, który chciał zaistnieć, ale będąc zupełnie szczerym  jego set, który wtedy usłyszałem, nie należał do najlepszych. Był bardzo miłym kolesiem i miał w sobie wielki talent, lecz nie miał doświadczenia jako DJ. Kiedy spotkałem go po raz kolejny, był już totalnie odmieniony.
Kiedy zaczynał produkować muzykę, często do mnie pisał i wysyłał dema. Te wcześniejsze nie były najlepsze i w ten sposób zaprzepaściłem szansę na wydanie oryginalnego My Feelings For You”. Myślę jednak, że każdy artysta A&R był w takim momencie, kiedy przepadł mu wielki hit, którego sam nie wydał. Tutaj również chodzi o mnie. 

Po dwunastu latach Mark Knight w hołdzie dla tego wydarzenia i przede wszystkim dla Aviciiego wydał swój własny remiks do My Feelings For You w house’owych klimatach. Myślę, że właśnie tę sytuację z Timem będzie pamiętać do końca życia, bo niestety podobna już nigdy się nie wydarzy. Brytyjczyk może tylko żałować, że nie wypromował Szweda w należyty sposób, lecz nie jest to jedyna taka historia w branży.

Posłuchaj My Feelings For You w akompaniamencie Marka Knighta

Sprawdź także:


Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →