News

Love parade GmbH wycofuje wniosek z senatu


Jak donosi dziennik Berliner Morgenpost – firma Love Parade GmbH wycofała wniosek złożony w senacie Miasta Berlin o przyznanie praw do organizacji imprezy masowej w tym mieście w roku 2007. Jak pisze berliner Morgenpost, senat był bardzo zdziwiony zachowaniem i sposobem postępowania firmy Love parade GmbH, reprezentowanej przez jej właściciela – szefa największej sieci siłowni w Niemczech MC Fit – Rainer-a Schaller-a.fot. Reiner Schaller


Ta wiadomość uświadamia Nam jedno- Love Parade 2007 nie odbędzie się na 100% w Berlinie.

60 miast jest branych pod uwagę, podczas wybierania następcy Berlina w organizacji tej wspaniałej imprezy. Ale czy Love Parade odbywająca się nie w Berlinie i na słynnej Straße des 17. Juni ma szanse zaistnieć ? Czy inne miejsce niż słynna „Siegessäule” czyli ten potocznie nazywany „Anioł” ma szanse na przyciągnięcie tak ogromnej liczby ludzi ?

Pojawiły się także nowe informacje dotyczące tej sensacyjnej zmiany terminy Love Parade- wiele osób dziwiło się, że ta odbywająca się od zawsze w drugi weekend Lipca impreza, teraz miała odbyć się szybciej- już wiadomo dlaczego.

To nie ze względu – jak wielu uważało – na ładnie wyglądającą datę 07.07.07 – lecz zdecydowanie z innego, dużo bardziej poważnego powodu. Już dwa lata temu – 2005 – do senatu miasta Berlin wpłynęła prośba na zorganizowanie w terminie 14.07.2007 na „Straße des 17. Juni” imprezy B-Parade w której jedną z wiodących ról odgrywa Dr Motte. Firma Love parade GmbH nie mogła ubiegać się o organizację imprezy w tym samym terminie- co wymusiło tą właśnie zmianę.

Czy zatem będziemy się bawić tego lata na Straße des 17. Juni w Berlinie ? Wszystko na to wskazuje, że tak. I to w dobrze Nam znanym terminie – 14 Lipca tyle, że nie na Love Parade a na B-Parde /Berlin Dance Parade/. Forma imprezy ma zostać ta sama. Jak już się dowiedzieliśmy udział w B-Parde ma wziąć 55 platform. Już został zapewniony odpowiedni budżet – główny warunek przyznania pozwoleń – 1,9 mln euro ma kosztować B-Parade 2007. Udało się to dzięki jednemu strategicznemu sponsorowi – kto to jest ? tego jeszcze nie chce się ujawniać. Pewne jest natomiast to, że ów sponsor zapewnił pomoc imprezie do 2011 roku.


Czyli czy oznacza to, że bawimy się 14go Lipca 2007 w Berlinie na imprezie B-Parade /Berlin Dance Parade/ ? Wszystko na to wskazuje, ale musimy jeszcze poczekać na wydanie ostatecznej decyzji.

 
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →